Domů » Bleskovky » Huawei se nebrání poskytovat své 5G modemy konkurenci, nabídne je však pouze Applu

Huawei se nebrání poskytovat své 5G modemy konkurenci, nabídne je však pouze Applu

Apple má potíže s přechodem na síť 5G, neboť stále nemá spolehlivého dodavatele modemů. Se společností Qualcomm se soudí, Samsung nemá volné kapacity a Intel nestíhá vyvíjet a plnit závazky. Najednou se však objevilo záchranné lano z nečekaných míst.

iPhone s 5G modemem od Huawei?

Společnost Huawei je prý otevřená k poskytování svých 5G modemů Balong 5000, pouze však jedné společnosti – Applu. To je poměrně zajímavý zvrat, neboť ještě počátkem letošního roku uvedli zástupci Huawei, že své technologie hodlají prozatím používat pouze ve vlastních zařízeních a konkurenci je poskytovat nebudou. Huawei chce zjevně využít jablečných nesnází ke zlepšení vlastního obrazu; čínská firma má totiž na americkém trhu zabouchnuté dveře a kvůli tamním vládním agenturám je v očích Američanů vnímána jako bezpečnostní riziko.

balong

Spolupráci obou firem tak považujeme za vysoce nepravděpodobnou, byť jak praví známé přísloví, tonoucí se stébla chytá. Podle nedávné zprávy z Fast Company prý Apple kvůli nedodržování termínů ztratil v Intel důvěru, a analytici navíc pomalu přestávají věřit, že Apple stihne představit svůj první 5G iPhone alespoň v příštím roce. Je docela možné, že iPhony s podporou 5G sítí dorazí až v roce 2021, a budou se spoléhat modemy vyvíjené přímo v Apple.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin Fabiánek
Uživatel
Martin Fabiánek

Jachachá… To bude zajimavýýýýýý Apple vs Huawei vs Quallcom (asi se píše jinak bije mě to do očí a omlouvám se)vs Samsung vs intel vs Trump….

_qam_
Uživatel
_qam_

Teda po té kauze jestli si od nich koupí 5G moduly, tak to bude bezpečnostní fail roku…

zipiik
Uživatel
zipiik

Peníze nesmrdí.

Jaroslav Hronek
Uživatel
Jaroslav Hronek

Já bych jim neprodal ani cihlu, jak se znám. Za blbý kecy bych nikomu do pr.ele nelezl. To by mi hrdost nedovolila. Ale jak jde o prachy, jde většinou morálka stranou

Menty
Uživatel
Menty

Huawei se nejdřív vysmívá, ale pak jim leze do zadku. Trochu mi to připomíná chování zdejší Huaovce :)

Roman
Anonym
Roman

Jsou v tom velké peníze a navíc po HW stránce Apple už není konkurent. Sice SOC mají výkonné, ale to je tak všechno.

Tedy
Uživatel
Tedy

Jelikož Apple o ty modemy snad stojí, ta obchodní válka se do konce roku urovna to jsem dříve i psal, ale o tomhle se tehdy ještě nevědělo

lukass71
Uživatel
lukass71

Apple nikdy modemy nevyrabel, takze tam konkurentem ani nebyl :)

Henten
Anonym
Henten

Heh trumpetovi asi praskne cévka:D