Domů » Bleskovky » Huawei se nebrání poskytovat své 5G modemy konkurenci, nabídne je však pouze Applu

Huawei se nebrání poskytovat své 5G modemy konkurenci, nabídne je však pouze Applu

Apple má potíže s přechodem na síť 5G, neboť stále nemá spolehlivého dodavatele modemů. Se společností Qualcomm se soudí, Samsung nemá volné kapacity a Intel nestíhá vyvíjet a plnit závazky. Najednou se však objevilo záchranné lano z nečekaných míst.

iPhone s 5G modemem od Huawei?

Společnost Huawei je prý otevřená k poskytování svých 5G modemů Balong 5000, pouze však jedné společnosti – Applu. To je poměrně zajímavý zvrat, neboť ještě počátkem letošního roku uvedli zástupci Huawei, že své technologie hodlají prozatím používat pouze ve vlastních zařízeních a konkurenci je poskytovat nebudou. Huawei chce zjevně využít jablečných nesnází ke zlepšení vlastního obrazu; čínská firma má totiž na americkém trhu zabouchnuté dveře a kvůli tamním vládním agenturám je v očích Američanů vnímána jako bezpečnostní riziko.

balong

Spolupráci obou firem tak považujeme za vysoce nepravděpodobnou, byť jak praví známé přísloví, tonoucí se stébla chytá. Podle nedávné zprávy z Fast Company prý Apple kvůli nedodržování termínů ztratil v Intel důvěru, a analytici navíc pomalu přestávají věřit, že Apple stihne představit svůj první 5G iPhone alespoň v příštím roce. Je docela možné, že iPhony s podporou 5G sítí dorazí až v roce 2021, a budou se spoléhat modemy vyvíjené přímo v Apple.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Fbio (neregistrovaný)

  Jachachá… To bude zajimavýýýýýý Apple vs Huawei vs Quallcom (asi se píše jinak bije mě to do očí a omlouvám se)vs Samsung vs intel vs Trump….

 2. Teda po té kauze jestli si od nich koupí 5G moduly, tak to bude bezpečnostní fail roku…

 3. Jarda (neregistrovaný)

  Já bych jim neprodal ani cihlu, jak se znám. Za blbý kecy bych nikomu do pr.ele nelezl. To by mi hrdost nedovolila. Ale jak jde o prachy, jde většinou morálka stranou

 4. Huawei se nejdřív vysmívá, ale pak jim leze do zadku. Trochu mi to připomíná chování zdejší Huaovce :)

 5. Roman (neregistrovaný)

  Jsou v tom velké peníze a navíc po HW stránce Apple už není konkurent. Sice SOC mají výkonné, ale to je tak všechno.

  • Jelikož Apple o ty modemy snad stojí, ta obchodní válka se do konce roku urovna to jsem dříve i psal, ale o tomhle se tehdy ještě nevědělo

  • lukass71

   Apple nikdy modemy nevyrabel, takze tam konkurentem ani nebyl :)

 6. Henten (neregistrovaný)

  Heh trumpetovi asi praskne cévka:D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *