Domů » Bleskovky » iPhone 5G? Zřejmě si počkáme déle, než se předpokládalo

iPhone 5G? Zřejmě si počkáme déle, než se předpokládalo

V letošním roce budou ve vybraných zemích spuštěné 5G sítě a začnou se prodávat první 5G smartphony od různých výrobců; své prvotiny již představily společnosti Samsung, Huawei, LG a Xiaomi. Tak trochu pozadu zůstává Apple, který stále nemá pro své iPhony zajištěné dodávky 5G modemů.

První 5G iPhone? Možná až v roce 2021

Podle tchajwanského serveru Electronic Times se nemůže Apple spolehnout na 5G modemy od Qualcommu, ani od Samsungu – s první firmou se Apple soudí, druhá teprve začíná své modemy Exynos 5100 5G vyrábět a nestihne poptávku Apple pokrýt. Modemy také vyrábí Huawei a MediaTek, první jmenovaná firma však své čipy konkurenci neprodává, druhá pak prý není schopná splnit kvalitativní podmínky.

5G iPhone

Dosavadní dodavatel modemů pro Apple, společnost Intel, stále nemá svůj 5G modem XMM 8160 připraven, a navíc se chce soustředit na odvětví, která mu zajistí vyšší příjmy než Apple. Kromě toho by pro Apple bylo riskantní spolehnout se pouze na jednoho výrobce. Je tak možné, že se prvních 5G iPhonů nedočkáme ani v příštím roce, ale budeme si muset počkat na rok 2021.

intel 5G

Apple dokonce prý zahájil práce na vlastním modemu, díky čemuž by se mohl v této oblasti zcela osamostatnit. Podle informací serveru Fast Company je na jeho vývoj vyčleněno až 2 tisíce zaměstnanců, ale i tak není pravděpodobné, že se jich dočkáme před rokem 2021.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Ene
Anonym
Ene
Offline

No klidne, kdyz je stroj s podporou 5G zatim k ho*nu.

lololol
Anonym
lololol
Offline

Ano ano…dovtedy bude 5G k nicomu, az Apple mu da zmysel.