Domů » Bleskovky » Qualcomm Snapdragon 865: první informace o příštím vlajkovém čipsetu

Qualcomm Snapdragon 865: první informace o příštím vlajkovém čipsetu

Na pultech obchodů se začínají pomalu usazovat první vlajkové smartphony poháněné jedním z nejvýkonnějších čipsetů současnosti – Snapdragonem 855 od Qualcommu. Konkurence ale nespí, a proto se nelze divit, že v americké firmě již pracují na jeho nástupci. První informace o něm zveřejnil německý server WinFuture.

Příští vlajkový Snapdragon nese kódové označení SM8250 a název Kona, což zřejmě odkazuje na oblast ostrova Havaj, na němž Qualcomm pořádá své každoroční technologické summity. Komerční název chystaného čipsetu bude ale patrně Snapdragon 865.

Čip je prý interně testován s novým a rychlejším typem operační paměti LPDDR5, kromě toho má být součástí testovacího okruhu i čip SDM55 nazvaný Huracan, což by mohl být 5G modem. Zda se jej Qualcomm pokusí integrovat přímo do čipsetu, nebo jej ponechá separátně, je v tuto chvíli nejisté. Do podzimu, kdy Qualcomm obvykle své novinky odhaluje, zbývá ještě spousta času.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments