Domů » Bleskovky » Novinky o iPhone 11: lepší Face ID, hlasitější reproduktory a zcela přepracovaný fotoaparát

Novinky o iPhone 11: lepší Face ID, hlasitější reproduktory a zcela přepracovaný fotoaparát

Po letních prázdninách se odehraje tradiční jablečná keynote, na které Apple odhalí nové iPhony. Dle všeho se bude jednat o přímé nástupce loňských modelů, žádné velké rošády v portfoliu tak očekávat nemáme. YouTube kanál EverythingApplePro nyní ve spolupráci s informátorem Maxem Weinbachem zveřejnil některé detaily, které se mají do letošních iPhonů promítnout.

iphone 11 1

iPhone 11: největší změnou projdou fotoaparáty

iPhone 11 a 11 Max si mají ponechat stejně velké AMOLED displeje jako jejich předchůdci (5,8 a 6,5″), měnit se nebude ani velikost výřezu pro umístění True Depth kamery s funkcí Face ID. Tento systém přijde v nové generaci a zvládne rozpoznávat uživatele z větších úhlů a kratších vzdáleností než doposud. Dočkat se také máme jasnějšího a hlasitého zvuku vycházejícího ze stereoreproduktorů.

iphone 11 2

Největší změna se odehraje na zadní straně telefonů, kde nově najdeme čtvercový fotomodul s trojicí fotoaparátů. Fotomodul bude údajně z těla iPhonů vystupovat mnohem méně než u předchozích generací. Apple údajně vsadí na tradiční kombinaci klasické, „zoomovací“ a širokoúhlé kamery se záběrem 120°, přičemž v Cupertinu se údajně snaží všechny tři snímače opticky stabilizovat. Vylepšen má být LED blesk, který má přinést více světla a pokrýt tak větší oblast. Fotoaparát má také dostat inovovaný obrazový procesor, který přinese kvalitnější snímky zejména při použití funkce Smart HDR. Posun kupředu má být údajně velmi znatelný.

iphone 11 3

Apple také pro své vrcholové iPhony připravuje zbrusu nový matný skleněný povrch a méně lesklý rám z nerezové oceli u vesmírně šedé varianty.

iOS 13: tmavé téma nebude úplně černé

Změny proběhnou i v softwaru, který Apple představí za dva týdny na vývojářské konferenci WWDC. Již nyní víme, že se dočkáme nativního tmavého tématu, podle nových informací nebude využívat absolutní černou, ale spíše tmavě šedé odstíny. Přijít by také měla inteligentní správa paměti RAM, vylepšená asistentka Siri a spousta dalších novinek, které jsme podrobně popsali ve starším článku.

Letošní iPhony již prošly euroasijskou certifikací (EEC), která odhalila celkem 11 připravovaných modelů; mnohé z nich ale přestavují tentýž telefon např. v jiné paměťové konfiguraci.

iphone 1

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
87 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments