Vivo se chystá do Evropy a Afriky, v expanzi mu pomůže Qualcomm

Společnost Vivo u nás není příliš známá, neboť působí převážně na čínském a indickém trhu. I tak se jí v několika čtvrtletích podařilo probourat do globálního žebříčku pěti největších výrobců smartphonů, neboť dokáže nabízet zajímavé telefony za příznivé ceny.

Značce navíc nejsou cizí ani inovace známé od zaběhnutých značek – nízká tloušťka zařízení, bezrámečkový design, duální fotoaparáty; dokonce jako první dokázala na svém prototypu smartphonu integrovat čtečku otisků prstů přímo do displeje. Tento úspěch vznikl zejména díky společnosti Qualcomm, která za onou „poddisplejovou“ čtečkou stojí.Nepřehlédněte

Vivo předběhlo Apple a ukázalo telefon se čtečkou v displeji. Má to ale háček

Spolupráce obou firem navíc pokračuje, v tomto týdnu společně se značkami Oppo a Xiaomi došlo k podepsání dohody o technickém partnerství a vzájemném sdílení patentů, která má pomoci v rozšiřování zařízení s podporou 5G sítí. Všechny zmíněné společnosti navíc budou nadále pokračovat v rozvoji biometrické autentizace; kromě čtení otisků mají v plánu vyvinout ověřování uživatele skenováním obličeje ve 3D (podobně jako to umí iPhone X).

Nejzajímavější částí celého partnerství je ale pomoc Qualcommu v expanzi značky Vivo do Evropy a Afriky. První telefony Vivo by mělo být možné oficiálně zakoupit již v příštím roce; zda budou dostupné i v České republice, je však prozatím neznámé.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku