Domů » Bleskovky » Vivo se chystá do Evropy a Afriky, v expanzi mu pomůže Qualcomm

Vivo se chystá do Evropy a Afriky, v expanzi mu pomůže Qualcomm

Společnost Vivo u nás není příliš známá, neboť působí převážně na čínském a indickém trhu. I tak se jí v několika čtvrtletích podařilo probourat do globálního žebříčku pěti největších výrobců smartphonů, neboť dokáže nabízet zajímavé telefony za příznivé ceny.

Značce navíc nejsou cizí ani inovace známé od zaběhnutých značek – nízká tloušťka zařízení, bezrámečkový design, duální fotoaparáty; dokonce jako první dokázala na svém prototypu smartphonu integrovat čtečku otisků prstů přímo do displeje. Tento úspěch vznikl zejména díky společnosti Qualcomm, která za onou „poddisplejovou“ čtečkou stojí.

Vivo předběhlo Apple a ukázalo telefon se čtečkou v displeji. Má to ale háček

Spolupráce obou firem navíc pokračuje, v tomto týdnu společně se značkami Oppo a Xiaomi došlo k podepsání dohody o technickém partnerství a vzájemném sdílení patentů, která má pomoci v rozšiřování zařízení s podporou 5G sítí. Všechny zmíněné společnosti navíc budou nadále pokračovat v rozvoji biometrické autentizace; kromě čtení otisků mají v plánu vyvinout ověřování uživatele skenováním obličeje ve 3D (podobně jako to umí iPhone X).

Nejzajímavější částí celého partnerství je ale pomoc Qualcommu v expanzi značky Vivo do Evropy a Afriky. První telefony Vivo by mělo být možné oficiálně zakoupit již v příštím roce; zda budou dostupné i v České republice, je však prozatím neznámé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. No ja len budem rad aspom bude z coho vyberat. Mam dva dni novy fon a uz teraz viem ze buduci rok skusim asi vivio x20+. Poriadny velky AMONLED display a hlavne je rovny!!

  2. MIROSLAV PELEJ

    Proč ne pokud nebudou nabízet nějaký šrot tak to bude zpestření nabídky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).