Domů » Bleskovky » Vive Focus: HTC chystá „samostatnou“ virtuální realitu

Vive Focus: HTC chystá „samostatnou“ virtuální realitu

Před dvěma lety tchajwanská společnost HTC vydala soupravu pro virtuální realitu Vive, která zaznamenala velký úspěch a stále je velmi oblíbená. V době, kdy se HTC pohybuje v červených číslech a není vyloučeno, že v budoucnu dojde k jeho odkoupení, se objevují informace o novém výrobku, který by se měl jmenovat HTC Vive Focus.

Nová generace HTC Vive Focus už nebude potřebovat kabely a klasický počítač

Tento model dostal certifikaci v Evropě i v Americe a tak k možnému představení zřejmě nechybí dlouhá doba. HTC ovšem zatím neprozradilo datum představení a zřejmě ladí poslední detaily tak, aby nová generace byla při uvedení na trh bez chyb a požitek z virtuální reality byl co nejlepší.

Vyzkoušeli jsme HTC Vive: Nejlepší virtuální realita (video)

Už letos v Šanghaji ukázalo HTC  teaser na nový produkt k řady Vive, který již nebude potřebovat výpočetní výkon počítače, ale bude jej pohánět procesor Qualcomm Snapdragon 835. HTC Vive Focus by tedy mělo fungovat jako samostatná virtuální realita, kterou si jednoduše nasadíte na hlavu a rázem se ocitnete ve světě nul a jedniček. Bez dalších kabelů či počítače. To by znamenalo zlepšení požitku a zvětšení pohodlí při používání a pro mnohé zákazníky bude možná důvodem ke koupi.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Diskuze k článku

  1. Když tam bude Snapdragon, poběží tam plynule Real Racing 3, ale ani náhodou Project CARS 2. A to si hráči přejí? Přejít z nadupaných PC na mobilní hry, resp. hračičky? Nechápu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).