Domů » Bleskovky » Koupí Google HTC? Jednání údajně dospěla do finální fáze

Koupí Google HTC? Jednání údajně dospěla do finální fáze

Není žádným tajemstvím, že HTC v posledních letech nemá ve světě smartphonů na růžích ustláno. Už více než dva roky táhnou smartphony tchajwanskou firmu na finanční dno, letošní srpen byl vůbec nejhorším měsícem za posledních 13 let – tržby meziročně klesly o 54,3 procent. Jediným výnosným podnikem v podání HTC je virtuální realita Vive, nedávno se však objevily spekulace, že ji HTC ze svého portfolia vyčlení a eventuálně prodá (více informací). Možná se ale tchajwanská firma pokusí zachránit jiným způsobem.

HTC U11 se prý neprodává vůbec dobře

Čínský zdroj Commercial Times totiž přinesl informaci, že aktuálně probíhají velmi úzká jednání mezi HTC a Googlem, přičemž na stole jsou dva scénáře – buď se Google pro HTC stane strategickým, nebo odkoupí kompletně celou smartphonovou divizi. HTC navázalo spolupráci s Googlem již v loňské roce, kdy pro něj začalo vyrábět smartphony Pixel, letos v této praxi bude pokračovat, byť pouze u jednoho modelu. Otázkou je, zda je Google s Pixely od HTC spokojen, když si nechává větší Pixel 2 XL vyrobit u konkurenčního LG.

Jsme zvědaví, k jaké dohodě mezi oběma společnostmi nakonec dojde, a zda se mobilní divize HTC nakonec stane dvorním výrobcem hardwaru s logem Google a tchajwanská společnost se bude zabývat pouze virtuální realitou. Po oznámení této zprávy spadla cena akcií HTC o 8 procent.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Tak z pozice Googlu by bylo logické asi jen sponzorování HTC na oplátku za výrobu HW, protože kdyby Google toužil být výrobcem smartphonů, tak už dávno smartphony vyrábí i bez HTC. Ostatně se stačí podívat, jakou formou „vyrábí“ Nexusy a Pixely. Googlu šlo vždy jen o to rozšířit Android do co nejvíce smartphonů, protože OS = Google služby = reklamy = peníze.

  • Vše je o lidech.
   Tafy chce někdo telefony s pam. kartou, chvíli na to jsou pam. karty pomalu sprosté slovo, až k sabotování. Chvíli někdo chce partnerství s výrobci (Google edition), někdo to zas chvíli zařízne. Někdo prosadí Nexus pojem, někdo chce Pixel,… Atd atd.
   Google má každopádně jedno, nekoncepčnost.

 2. Jen to HTC nechte krachnout, za svůj „nokia-přístup“ si zaslouží „nokia-krach“ úplně stejným způsobem… a předpokládám, že ty jejich porady probíhali stejným stylem „sice z vysoka sereme na zákazníky, ale to přece není důvod k tomu, abysme krachovali, vždyť jsme přeci HTC, největší borci…“

 3. V odkup bych moc nevěřil, kdyby strýček G chtěl vyrábět vlastní HW, tak by tehdy neprodal Motorolu. Leda by mělo HTC nějaké zajímavé patenty, které by rád Google vlastnil. Spíš tedy očekávám nějakou dohodu o bližší spolupráci.

  • Koupí jej jako Motorolu a za rok kdy si část ponechá Bc patentů a toho co potřebuje, jej už jen zbytek tedy značku prodá….tipují že po ní chňapne Lenovo či Huawei.

 4. Pro HTC to bude konecne vysvobozeni pokud jej Google odkoupi.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).