Domů » Bleskovky » Koupí Google HTC? Jednání údajně dospěla do finální fáze

Koupí Google HTC? Jednání údajně dospěla do finální fáze

Není žádným tajemstvím, že HTC v posledních letech nemá ve světě smartphonů na růžích ustláno. Už více než dva roky táhnou smartphony tchajwanskou firmu na finanční dno, letošní srpen byl vůbec nejhorším měsícem za posledních 13 let – tržby meziročně klesly o 54,3 procent. Jediným výnosným podnikem v podání HTC je virtuální realita Vive, nedávno se však objevily spekulace, že ji HTC ze svého portfolia vyčlení a eventuálně prodá (více informací). Možná se ale tchajwanská firma pokusí zachránit jiným způsobem.

HTC U11 se prý neprodává vůbec dobře

Čínský zdroj Commercial Times totiž přinesl informaci, že aktuálně probíhají velmi úzká jednání mezi HTC a Googlem, přičemž na stole jsou dva scénáře – buď se Google pro HTC stane strategickým, nebo odkoupí kompletně celou smartphonovou divizi. HTC navázalo spolupráci s Googlem již v loňské roce, kdy pro něj začalo vyrábět smartphony Pixel, letos v této praxi bude pokračovat, byť pouze u jednoho modelu. Otázkou je, zda je Google s Pixely od HTC spokojen, když si nechává větší Pixel 2 XL vyrobit u konkurenčního LG.

Jsme zvědaví, k jaké dohodě mezi oběma společnostmi nakonec dojde, a zda se mobilní divize HTC nakonec stane dvorním výrobcem hardwaru s logem Google a tchajwanská společnost se bude zabývat pouze virtuální realitou. Po oznámení této zprávy spadla cena akcií HTC o 8 procent.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments