Domů » Bleskovky » HTC hledá cestu z červených čísel, uvažuje o odprodeji divize Vive

HTC hledá cestu z červených čísel, uvažuje o odprodeji divize Vive

Společnost HTC stále nemůže najít recept, jak se ve svém hospodaření dostat do černých čísel. Už více než dva roky zakončuje jednotlivá čtvrtletí ztrátou, a ani ořezání portfolia smartphonů na minimum zatím nepomáhá. HTC aktuálně patří necelá dvě procenta mobilního trhu, mnohem lépe je na tom v oblasti virtuální reality, kde jí drží nad vodou náhlavní souprava Vive. Ta ale možná HTC opustí.

Podle nejnovějších informací deníku Bloomberg zvažuje HTC různé scénáře, jak se z finančních problémů dostat. HTC zatím pracuje s finančními poradci a doufá, že se jim podaří přivést strategického investora. Pokud se však sehnat nepodaří, je často skloňovaným řešením zbavení se virtuální reality, a to buď vyčleněním její divize z portfolia do dceřiné společnosti, nebo kompletním odprodáním virtuální reality konkurenci. Poslední zmiňovanou možností je odprodej celého HTC, tato možnost se však zatím jeví jako nejméně pravděpodobná.

Vyzkoušeli jsme HTC Vive: Nejlepší virtuální realita (video)

Byť akcie HTC po oznámení posledních finančních výsledků mírně posílily, za posledních pět let spadla hodnota společnosti o 75 procent. Aktuální špičkou v portfoliu HTC je zmíněná souprava Vive, která tento týden globálně zlevnila z důvodu snahy o rozšíření uživatelské základny, a vlajkový smartphone HTC U11 (recenze) s netradičním ovládáním skrze citlivé boky telefonu. Tchajwanská společnost nadále spolupracuje s Googlem na výrobě nové generace smartphonu Google Pixel, který bude představen 5. října.

Letošní Pixely bude pohánět nový Snapdragon 836. Známe datum představení

 

 

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dragereker
Anonym
Dragereker
Offline

No Vive ich drží nad vodou, keď toto predaju tak môžu rovno všetko zavrieť.

Liehovista
Anonym
Liehovista
Offline

No HTC by si malo hlavne uvedomiť že nie sú Apple alebo Samsung. A trochu tie prestrelené ceny dať dolu. Možno by sa potom toho dosť zmenilo. Mal som naposledy od nich model Hero. A to je už sakra dlhá doba. A vždy keď som uvažoval nad mobilom od nich tak všetko padlo na tej cene.