Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Virtuální realita HTC Vive Cosmos: vysoké rozlišení a sázka na komfort

Virtuální realita HTC Vive Cosmos: vysoké rozlišení a sázka na komfort

Společnost HTC se prostřednictvím tweetu podělila o první detaily chystaného VR headsetu Vive Cosmos. Očekávané brýle pro virtuální realitu nabídnou v porovnání s původním Vive výrazné navýšení rozlišení, a to konkrétně o 88 %. Nově tak LCD panely přinesou kombinované rozlišení 2880 x 1700 pixelů.

HTC Vive Cosmos

Celkově bude zařízení vybaveno šesti kamerami, což by mělo výrazně zlepšit sledování. Autoři Vive Cosmos slibují hladké ovládání a vylepšený pohybový zážitek. Součástí balení bude také modulární čelní deska, kterou bude v budoucnu možné v případě potřeby vyměnit.

Vive Cosmos dále přinese také vylepšenou ergonomii. Díky designu předního dílu, který je nově odvzdušněný, vás nebude trápit nepříjemné pocení a pod brýle se mnohem déle udrží příjemně chladné prostředí. Změnami prošlo také upevnění headsetu. Nový mechanismus vám umožní jednoduše opustit virtuální realitu, aniž byste museli brýle kompletně sundávat z hlavy.

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments