Domů » Bleskovky » V peněžence platební kartu od Applu raději nenoste. Mohla by se poškodit, varuje výrobce

V peněžence platební kartu od Applu raději nenoste. Mohla by se poškodit, varuje výrobce

Nová kreditní karta od Applu se může pochlubit mnoha zajímavými funkcemi. Patří mezi ně například program vrácení peněz (tzv. cash-back), neobvyklý zabezpečovací systém či nablýskaný design. V efektním plochém provedení  s nádechem titanu se odráží celé desetiletí Apple produktů včetně iPhonu či MacBooku. Má to však jeden drobný háček. Karta je sice plně kompatibilní s virtuální peněženkou od Applu. S peněženkou, kterou nosíte v kapse, už to však tak slavné není.

Apple Card physical

Technologický gigant z Cupertina svou platební službu nedávno spustil pro všechny americké zákazníky, kteří vlastní kompatibilní iPhone. Apple se primárně soustředí na fungování virtuální karty v rámci aplikace Peněženka. I přesto však zákazníkům nabídl plnohodnotnou kreditní kartu MasterCard, kterou zafinancovala investiční společnost Goldman Sachs. Majitelé virtuální karty si tak mohou požádat o její fyzickou verzi.

https://twitter.com/ronnyravegan/status/1164303872136847360?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1164303872136847360&ref_url=https%3A%2F%2Fmashable.com%2Farticle%2Fapple-card-memes%2F

Do kožené peněženky karta nepatří, tvrdí Apple

Důraz na digitální povahu karty je patrný také z oficiálního uživatelského manuálu fyzické karty, který se v mnoha ohledech rozchází s běžnými způsoby používání kreditek. Apple doporučuje zákazníkům, aby kartu uložili do „peněženky, kapsy či tašky vyrobené z měkkých materiálů.“ Tam ji mají umístit tak, aby se „nedotýkala jiné karty,“ neboť by mohlo dojít k poškrábání.

Nepřehlédněte – Víme, kdy Apple představí nové iPhony

Vlastníte-li koženou peněženku, pak vám nepomůže ani předpisové „skladování“. Smůlu mají i lidé, kteří si kreditní kartu rádi dávají do kapsy od kalhot. „Některé textílie jako kůže či džínovina mohou kartu trvale zabarvit, aniž by ji bylo možné očistit,“ varuje Apple. Znehodnocení vzhledu karty při styku s kůží na Twitteru potvrzuje řada majitelů. Ačkoliv je poškození pouze kosmetické, nablýskaný design je nenávratně pryč.

S bleskem nefoťte, prosím

Nikoho tak asi nepřekvapí, že internetoví vtipálci na sebe nenechali dlouho čekat a prakticky okamžitě zasypali sociální sítě posměšky a humornými narážkami.

Podle některých diskutujících by kreditní kartě prospělo prostředí, v jakém se uchovávají obrazy slavných malířů. Jiní zase očekávají brzký příchod oficiálního příslušenství, na němž si namastí kapsu zase jen Apple.

https://twitter.com/LexMoniyi/status/1164525481082970114?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1164525481082970114&ref_url=https%3A%2F%2Fmashable.com%2Farticle%2Fapple-card-memes%2F

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments