Domů » Bleskovky » Rychlé nabíjení na obzoru? iPhone 11 údajně dostane USB-C adaptér

Rychlé nabíjení na obzoru? iPhone 11 údajně dostane USB-C adaptér

Internetem již nějaký ten pátek kolují různé zákulisní informace, podle nichž Apple vymění Lightning konektor za USB-C. Na základě některých spekulací mělo ke změně dojít už v loňské řadě telefonů, k čemuž, jak víme, nakonec nedošlo. Nejnovější zpráva hovoří o tom, že součástí balení nadcházejícího iPhonu 11 by měla být USB-C nabíječka. Že by se zařízení od Applu konečně dočkala podpory rychlého nabíjení?

iphone usb c charger leak

V rychlosti nabíjení iPhony výrazně zaostávají za konkurencí. V balení současných modelů naleznete 5W nabíječku, zatímco konkurenční zařízení mnohdy nabízejí až desetinásobně rychlejší nabíjení. Podle nejmenovaného, zato však důvěryhodného, zdroje se bude iPhone 11 prodávat společně USB-C nabíjecím adaptérem.

iPhone 11: dostane USB-C konektor?

To nicméně ještě nemusí znamenat, že USB-C konektor nabídnou i samotné iPhony. Vůbec bychom se nedivili, kdyby Apple k nadcházejícím telefonům přibalil USB-C nabíječku společně s USB-C koncovkou na jedné straně kabelu a Lightning koncovkou na straně druhé. Takový kabel je ostatně jedinou možností, jak v současné době rychle nabíjet váš stávající iPhone (pochopitelně s kompatibilním USB-C adaptérem).

Jak to celé nakonec dopadne, se dozvíme už relativně brzy. Apple by měl nové iPhony představit 10. září.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments