Domů » Články » iPhone 11 má nabídnout revoluční fotoaparát. Fotku složí ze všech tří snímačů

iPhone 11 má nabídnout revoluční fotoaparát. Fotku složí ze všech tří snímačů

Premiéra nových iPhonů se pomalu blíží, jako možný termín představení se jeví 10. či 11. září s tím, že země zahrnuté v první vlně mají mít zahájení prodejů naplánované na 20. září. Hojně se spekuluje také o tom, jak se letošní modely budou jmenovat. Jako nejvíce pravděpodobné se pro nejvýkonnější modely jeví označení iPhone 11 Pro & 11 Pro Max.

iphone 11 6
Takto mají vypadat letošní iPhony 11 Pro. Uprostřed v bílé barvě je nejlevnější iPhone 11R se dvěma fotoaparáty.

Na Instagramu aplikace Focos camera, kterou majitelé iPhonů určitě dobře znají, kolega Ruslan Botsyurko včera objevil velmi zajímavou informaci ohledně toho, jak mají vlajkové iPhony pracovat s trojicí fotoaparátů.

iPhone 11: tři fotoaparáty, každý s jedním barevným kanálem

Podle jejich sdělení fotoaparáty nenabídnou jen tři různé ohniskové vzdálenosti, ale každý ze snímačů by měl využívat pouze jeden barevný kanál z RGB. Výsledná fotka by se tedy měla skládat ze všech tří snímačů. Ve výsledku by tedy vše mohlo fungovat jako jeden trojnásobně velký CMOS snímač.

NepřehlédněteiPhone a tovární nastavení: jak na to bez ztráty dat?

A co přesně to v praxi znamená? Větší snímač = lepší dynamický rozsah a celková kresba detailů (při zachování stejné optiky). Dále pak věrnější a bohatší podání barev při 12bit RAW výstupu, kvalitnější portrétní režim (režim menší hloubky ostrosti) v plném rozlišení celého „skládaného čipu“.

iphone 11 camera RGB
iPhone 11 bude disponovat třemi fotoaparáty. Každý ze snímačů by mohl využívat pouze jeden barevný kanál z RGB, což je velmi zajímavé řešení.

Autoři aplikace Focos dále zmiňují možnost využívat portrétního režimu i pro video, díky čemuž by opět bylo možné vytvářet záběry s rozmazaným pozadím (to už teď umí například Huawei P30 Pro nebo Samsung Galaxy Note 10).

Této teorii nahrává do karet také fakt, že letošní iPhony nebudou mít fotosenzory umístěné do řady, ale do trojúhelníku. Jablečný gigant se rovněž bude muset nějak vypořádat s výpočtem posunu, protože každá z čoček je umístěna na jiném místě. To rozhodně nebude nijak lehký úkol. Pokud se výše zmíněné skutečně potvrdí, půjde do jisté míry o revoluční řešení, se kterým se Apple bude snažit přiblížit klasickým zrcadlovkám.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
57 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments