Domů » Bleskovky » iPhone a tovární nastavení: jak na to bez ztráty dat?

iPhone a tovární nastavení: jak na to bez ztráty dat?

Nechová se váš iPhone či iPad, jak by měl? Má pomalé reakce či vykazuje zvláštní chyby? Nebo jej chcete prodat? V takovém případě může pomoci obnova do továrního nastavení. To s sebou ovšem nese také negativní stránku věci. Obnovou dat totiž přijdete o své aplikace, uložená data či nastavení soukromí a rozložení ikon.

iphone restart

Apple však nabízí několik způsobů, jak obnovit výchozí nastavení zařízení bez odstranění dat, jako jsou fotografie, zprávy, poznámky, e-mail, hudba, videa a další obsah.

Jak provést obnovu zařízení bez ztráty dat?

Tento postup obnoví veškerá nastavení iPhonu (či iPadu) – včetně síťových nastavení, slovníku klávesnice, rozložení domovské obrazovky, nastavení GPS, nastavení ochrany osobních dat a platebních karet Apple. Nejsou však odstraněna žádná data ani média. Pokud svůj iPhone či iPad chcete prodat, pokračujte na body na konci tohoto článku.

  1. Otevřete Nastavení, přejděte níže a klepněte na Obecné.

iphone nastaveni

  1. V seznamu přejděte opět níže a zvolte položku Obnovit.

iphone nastaveni Obnoveni

  1. Chcete-li obnovit všechna výchozí nastavení bez odstranění obsahu, klepněte na „Obnovit všechna nastavení“.

iphone nastaveni obnoveni 2

Na této stránce s nastavením je také možné obnovit výchozí nastavení jednotlivých nastavení či funkcí zařízení. Můžete tak například obnovit nastavení sítě, obnovit rozložení domovské obrazovky a podobně.

Prodáváte iPhone? Nezapomeňte jej kompletně smazat

Pokud se svůj iPhone či iPad chystáte prodat, stačí postupovat úplně stejně jako v návodu výše, nicméně na poslední obrazovce vyberte volbu „Smazat data a nastavení„. Tím dojde ke kompletnímu odstranění všech dat v telefonu a obnově továrního nastavení.

ipad iphone smazani

Ještě před smazáním nezapomeňte provést tyto kroky:

  1. Jestliže máte s iPhonem spárované Apple Watch, zrušte jejich spárování (otevřete aplikaci Watch v telefonu, přejděte na záložku Moje hodinky, vyberte váš model a klikněte na ikonku „i“. Na obrazovce následně vyberte „Zrušit spárování Apple Watch“.
  2. Pokud o svá data nechcete přijít, nezapomeňte si je zálohovat. Buď přes iCloud, nebo skrze iTunes (návod naleznete zde).
  3. Přecházíte-li z iPhonu na telefon od jiného výrobce, nezapomeňte zrušit registraci iMessage na vaše telefonní číslo.
  4. Velmi důležité je nezapomenout se odhlásit se svým Apple ID. Tuto možnost najdete v nabídce Nastavení – Vaše jméno. Zde sjeďte až dolů, kde najdete položku „Odhlásit se“.

Lukáš Kobylík

Student vysoké školy, fanoušek i kritik Microsoftu a Applu. Nadšenec do moderních, ale i retro technologií. Ve volném čase hudebník, co rád drnká na kytaru nebo si po dni vychutná dobrou muziku z vinylu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).