Domů » Bleskovky » Apple v USA spustil platební službu Apple Card

Apple v USA spustil platební službu Apple Card

Apple dnes v USA spustil službu Apple Card, která byla od počátku tohoto měsíce dostupná pouze limitovanému počtu uživatelů. Nyní si ji může aktivovat každý americký majitel iPhonu.

Apple Card je virtuální kreditní karta, kterou je možné v iPhone nahrát do aplikace Peněženka a platit s ní jako s jakoukoliv jinou platební kartou. Aplikace dává uživateli ucelený přehled o jeho útratě, navíc mu za každý nákup vrací určité procento prostředků – 2 % za jakoukoliv platbu skrze Apple Pay, 3 % za nákup v Apple Store a nově také u Uber/Uber Eats. Uživatelé služby také mají možnost zažádat o fyzickou podobu Apple Card, která je vyrobená z titanu.

applecard

Dá se předpokládat, že se Apple Card postupně rozšíří i za hranice USA, zatím však nemáme žádný příslib, že se služba dostane i k nám.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *