Domů » Bleskovky » V Číně hlásí zprávy moderátor budoucnosti. Ovládá ho umělá inteligence

V Číně hlásí zprávy moderátor budoucnosti. Ovládá ho umělá inteligence

Uměla inteligence zažívá v poslední době velký rozmach. Čínské úřady v minulém roce vydaly prohlášení, ve kterém stálo, že chtějí ze své země udělat v této oblasti světovou jedničku. Nyní Čína učinila jeden z prvních kroků k tomuto cíli – představila hlasatele zpráv ovládaného právě umělou inteligencí.

Státní mediální dům Xinhua představil ve spolupráci s pekingským vyhledávačem Sogou průlomového AI hlasatele zpráv na nedávno proběhlé World Internet Conference. Hlasatel, kterého plně ovládá umělá inteligence, umí mluvit mandarínsky i anglicky. Jako model pro zpravodajského avatara posloužil skutečný uvaděč zpráv Zhang Zhao.

Xinhua's first English AI anchor makes debut

Podle mediálního domu Xinhua dokáže virtuální hlasatel pracovat nepřetržitě dvacet čtyři hodin denně a přinášet aktuální zprávy rychleji a zároveň osobněji než běžné zpravodajství formou textu. AI moderátor už se dokonce objevil v několika online pořadech a také na sociálních sítích. Podle slov vývojářského týmu, který za projektem stojí, je to však teprve začátek.

Umělá inteligence pomáhá i s výběrem zaměstnanců, pozor na vaši digitální stopu

V budoucnu by měl AI hlasatel zvládnout číst zprávy mnohem přirozeněji, přibližně na úrovni skutečného moderátora z masa a kostí. Plán je takový, že virtuální moderátoři se postupně připojí k týmu živých hlasatelů a společně budou divákům přinášet aktuální zpravodajství v čínštině i angličtině. Jak se vám podobná představa budoucnosti zamlouvá?

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
119 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments