Domů » Bleskovky » Už i Samsung má svoji fyzickou platební kartu. Od Apple Pay se výrazně liší

Už i Samsung má svoji fyzickou platební kartu. Od Apple Pay se výrazně liší

Výrobci smartphonů se snaží čím dál více proniknout do bezhotovostních platebních systémů, kromě vlastních platebních služeb v poslední době přicházejí i s fyzickými kartami. Svoji kartu představily společnosti Apple a Huawei, chystá ji i Google. Svůj příspěvek do tohoto odvětví odhalil i Samsung, jehož nová karta Samsung Money má rozšířit funkčnost služby Samsung Pay.

samusng money

Samsung má vlastní platební kartu

Na rozdíl od Apple není Samsung Money kreditní, ale debetní karta, utrácet tak budete výhradně vlastní prostředky. Karty pro Samsung vyrábí společnost MasterCard, vydává je však americká společnost Bancorp. Na fyzické kartě nejsou vyobrazené žádné citlivé údaje, jako např. číslo karty či CVV. Registrování uživatelé získají nejen fyzickou, ale i virtuální kartu v systému Samsung Pay.

samsung money

Samsung bude lákat na různé bonusy, majitelé karet dostanou za každý nákup body, které bude od určitého počtu možné převádět na hotovost. Samsung také slibuje nulové poplatky (např. za výběry z bankomatů), pojištění účtu, a výdělky s vyššími úroky. Služba Samsung Money bude spuštěna nejprve v létě v USA, do ostatních zemí se podívá později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments