Google také chystá vlastí platební kartu. Oproti Apple Card se bude výrazně lišit

google card 1

Platby mobilními telefony a nositelnou elektronikou se rozmáhají čím dál více, avšak klasickým platebním kartám rozhodně ještě neodzvonilo; paradoxně je dokonce nabízejí i mobilní hráči Apple nebo Huawei. Na stejné kluziště se nyní chystá nastoupit i Google, avšak jeho připravovaná karta se bude své přímé konkurence lišit.

Google Card: debetní karta ve vašem mobilu i peněžence

Google chce podle serveru TechCrunch nabídnout nad rámec služby Google Pay celý platební systém včetně kompletní kontroly účtu. Na toto řešení spolupracuje s CitiGroup a Stanford Federal Credit Union, přičemž kromě mobilních služeb má přijít i fyzická platební karta. Na rozdíl od Apple nebo Huawei se ale nemá jednat o kreditní kartu, ale o debetní. Vystavovatelem karty bude podle několika uniklých snímků pravděpodobně Visa, byť se dá počítat s širší podporou vydavatelů.

google card 4

Platební systém Google má umět všechny obvyklé funkce – převod peněz mezi účty, kontrola zůstatků i výdajů, možnost zablokovat kartu na dálku apod. Číslo fyzické karty se má od čísla virtuální karty lišit, takže zablokování fyzické karty v případě ztráty uživatele nezbaví možnosti.

google card 2

Zatím není jasné, kdy Google svoji kartu představí, jak se bude jmenovat a zda se bude jednat o globální záležitost. TechCrunch navíc spekuluje, že by se mohlo jednat pouze o začátek; v budoucnu by se Google mohl od bankovních ústavů a vydavatelů karet zcela odříznout a začít poskytovat bankovní služby sám o sobě.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku