Domů » Bleskovky » Když Apple, tak my taky. Huawei má vlastní kreditní kartu

Když Apple, tak my taky. Huawei má vlastní kreditní kartu

Čínský gigant Huawei už téměř rok nemá přístup k většině amerických technologií, a tak se snaží být v maximální míře soběstačný. Telefony dokáže s přimhouřením oka vyrábět zcela bez amerických výrobců, horší je to s aplikacemi a službami, které musí shánět na jiných kontinentech nebo je vytvářet vlastními silami. Pro čínské občany to není zas tak velký problém, ti se bez Google obejdou snáze než západní svět; nově je navíc Huawei bude lákat novinku, kterou využijí (nejen) ve svých telefonech.

huawei card

Huawei má vlastní kreditku

Tou novinkou je kreditní karta Huawei Card, kterou lze vnímat jako odpověď na Apple Card. Karta od Huawei bude existovat jak ve virtuální, tak v klasické „peněženkové“ podobě a bude provázána s platebním systémem Huawei Pay. Na pozadí se bude jednat o kartu od UnionPay, což znamená, že by měla fungovat globálně.

Huawei slibuje různé bonusy, jako programy cashback, VIP salonky a další cestovní benefity, ovšem ve smyslu zlidovělé hlášky „nechci slevu zadarmo“. Vlastnictví Huawei Card bude zpoplatněno, ovšem v prvním roce bude provoz zcela zdarma, v druhém pak při splnění určitého množství obratu také.

Dá se předpokládat, že Huawei Card bude zatím dostupná pouze na čínském trhu, na který ale zřejmě v budoucnu dorazí i jablečná konkurence; Apple totiž získal u Čínské lidové banky předběžné povolení provozovat v zemi Apple Card.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments