Domů » Bleskovky » Rebelie v podání Huawei? V modelu P40 jsou součástky z USA

Rebelie v podání Huawei? V modelu P40 jsou součástky z USA

Média spojená s mobilními technologiemi v posledních dnech zaplňují témata spojená s novou řadou Huawei P40. První dojmy a recenze , nejvyšší skóre v žebříčku DxOMark, testy fotoaparátů, absence Google služeb a další podrobnosti jsou teď víceméně všude.

NepřehlédněteRecenze Huawei P40 Pro: smartphone bez hranic, a přesto s omezením

Jak je všem dobře známo, Huawei má poslední měsíce velmi vyostřené vztahy s USA a kvůli tomu nemůže tento čínský gigant spolupracovat s firmami z Ameriky. Portálu The Financial Times se však podařilo upozornit na fakt, který nikoho nenapadl a přitom je velmi důležitý. Huawei P40 Pro má totiž ve svých útrobách několik součástek z USA.

Huawei P40 soucastky USA
Při rozborce Huawei P40 Pro byly odhaleny součástky, které by v telefonu vůbec neměly být. Pocházejí totiž z USA. (Zdroj: phonearena.com)

A přesně to by se vzhledem k zákazu obchodování mezi Huawei a firmami z USA dít nemělo. Všechny tři součástky v tomto případě spadají do sekce modulů pro mobilní sítěa nejznámějším z trojice je Qualcomm. S touto společností Huawei sice smlouvu o spolupráci má, ale pro zbylé dvě (Skyworks a Qorvo) platí plošné nařízení vlády USA.

Je ale možné a zřejmě i pravděpodobné, že tyto společnosti dodatečně získaly povolení a s čínskému gigantovi součástky dodávat. Huawei ani nikdo ze zainteresovaných firem se nicméně k této situaci nevyjádřil. Pokud však bylo porušeno nařízení vlády USA, zřejmě se to bude dále projednávat a budou vyvozeny důsledky.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
hakus5110@gmail.com
Uživatel
hakus5110@gmail.com
Offline

Ne.
Ani náhodou.
Huawei si nedovolím koupit.
Zajíce v pytli ?
PROČ ?
Ze SGS 10+ předělávám na SG20+.
Osvědčený Samsung.

Lotr
Anonym
Lotr
Offline

Samsung takový vergl? S20 je další nudná řada…

hakus5110@gmail.com
Uživatel
hakus5110@gmail.com
Offline

Huawei P40 Pro.