Domů » Články » Apple má vlastní kreditní kartu a spoustu nových předplatných za hry, časopisy a video

Apple má vlastní kreditní kartu a spoustu nových předplatných za hry, časopisy a video

Apple v minulém týdnu postupně představil několik hardwarových produktů, a to zcela bez fanfár. Jako by chtěl dát světu najevo, že jeho hardwarové novinky nejsou významné jako to, co teprve přijde. Před malou chvílí totiž skončila tisková konference, na které Cupertinští ukázali, že kromě hardwaru budou čím dál větší příjmy tvořit služby. Dosud jsme si mohli u Apple předplácet hudbu nebo prostor na cloudovém úložišti, od dnešního dne se počet služeb rozšiřuje.

Apple News+

Jako první Apple představil svoji inovovanou službu News. Ta se podle Tima Cooka stala nejpoužívanější službou na světě pro čtení zpráv, každý měsíc je skrze Apple News přečteno 5 miliard článků. Apple klade důraz na to, aby jeho redaktoři vybírali pouze kvalitní informace, kterým můžete věřit. Od dnešního dne bude navíc možné chodit do Apple News jako do trafiky, pod hlavičkou News+ totiž bude zajištěn přístup k různým časopisům a dalším periodikům napříč různými zájmy – sport, móda, věda apod. Apple má pokrytý přístup k celkem třem stovkám různých časopisů, kromě toho nechybí ani několik elektronických magazínů a novin, jako jsou např. New York Times.

Snímek obrazovky 82

Oproti papírové podobě mají časopisy v News+ několik benefitů, například živé titulní strany a velmi intuitivní prostředí upravené pro iPhony a iPady a počítače Mac. Můžete si prohlížet celé časopisy, nebo si zvolit nějaké téma, které vás zajímá, a aplikace vám doporučí články napříč všemi časopisy. Doporučení se odehrává přímo na daném zařízení, Apple uživatele nesleduje k tomu, aby mu následně servíroval obsah.

Apple tvrdí, že předplacením všech obsažených periodik byste zaplatili více než 8000 dolarů, předplatné od Apple vás přijde pouze na 9,99 USD (asi 230 korun bez DPH), přičemž je v něm zahrnuto i bezplatné rodinné sdílení. Služba bude dostupná od dnešního dne v USA a v Kanadě, na podzim se rozšíří do Austrálie a Velké Británie.

apple news

Apple Card

Další novinka dnešního večera se týkala služby Apple Pay. Apple se pochlubil, že jen v letošním roce bylo provedeno 10 miliard transakcí, přičemž služba běží ve více než 40 zemích světa. V USA lze platit iPhonem v 70 procentech obchodů, v Austrálii dokonce 99 procent. Dnes Apple představil vlastní kreditní kartu vytvořenou ve spolupráci s Goldman Sachs a Mastercard.

applepay

Jmenuje se Apple Card, stane se součástí aplikace Peněženka, odkud bude spravována. Bude například jednoduché změnit svoji adresu, aniž by bylo nutné navštěvovat banku. Skrze aplikaci také budete mít detailní přehled o svých platbách, v seznamu budou přímo k vidění místa, kde jste utráceli. Platby bude možné různé filtrovat, např. podle kategoriích. Budete například vědět, kolik jste utratili za zábavu, jídlo, oblečení apod.

applecard

V souvislosti se službou Apple Card představil jablečný gigant funkci Daily Cash, při které se na vaši kartu vrací 2 procenta z utracené částky za každou provedenou platbu. Pokud nakupujete u Apple (za hardware, služby, aplikace), vrátí vám Apple 3 procenta. Apple Card také bude zcela bez poplatků, například za zahraniční platby či zpožděné platby.

Apple Card má být velmi bezpečná, její číslo bude zabezpečeno přímo v zařízení, Apple navíc nebude vědět, za co a kde utrácíte; veškerá data se spravují přímo v zařízení. Apple tak nebude používat informace z Apple Card k cílení reklamy, apod. A pokud by se vám přeci jen stalo, že se vám vybije vás iPhone, bude Apple nabízet speciální titanovou kartu, která na sobě nemá vyražené žádné důležité informace, jako číslo či jméno. Tato karta bude dostupná v září, za každou platbu touto kartou se vám vrátí na účet 1 procento z provedené transakce.

icard

Apple Arcade

Další službou, kterou Apple představil, je Apple Arcade. Jedná se o speciální sekci App Store, ve které v budoucnu najdete exkluzivní hry, které neobsahují reklamy či miktrotransakce. Myšlenka je taková, že si zaplatíte jednotné předplatné, a bude se si užívat ničím nerušený herní zážitek, a to na jakémkoliv jablečném zařízení – iPhone, iPad, Mac či Apple TV.

arcade

V rámci Apple Arcade bude za jedno předplatné nabízena více než stovka her, které nebudou nijak závislé na cloudu a bude je možné hrát offline. Apple Arcade bude spuštěna až na podzim ve více než 150 zemích světa, cena bude oznámena později. Dá se předpokládat, že společně se spuštěním služby bude představena i dlouho spekulovaná kapesní herní konzole iPod.

Apple TV

Poslední představenou novinkou je nová verze aplikace Apple TV. Ta rozšiřuje současné možnosti o spoustu nových funkcí, např. možnost sledovat v reálném čase televizní vysílání z podporovaných kanálů na jakémkoliv zařízení, včetně chytrých televizorů značek Samsung, LG, Sony a chytrých krabiček Roku a fireTV.

appletv 2

V nabídce je obsah z velkých partnerských kanálů a služeb, např. HBO, CBS, Comedy Central, MTV, Hulu, Prime Video, apod. Z domovské obrazovky budete mít přístup k veškeré databázi, budete moci dokoukat rozkoukaná videa, nebo využít speciální sekce pro děti. Apple slibuje ničím nerušený zážitek ve vysoké kvalitě bez reklam s možností uložit si videa pro offline sledování. Nová Apple TV aplikace bude dostupná na iOS a Apple TV letos v květnu ve více než 100 zemích světa, verze pro Mac přijde na podzim.

appletv 1

Apple TV+

Nad rámec Apple TV představil Apple službu Apple TV+, skrze kterou bude nabízet speciální videoobsah z vlastní produkce. Přímo na pódiu jej prezentovaly filmové hvězdy, jako Steven Spielberg, Jenifer Aniston, Reese Whiterspoon, Steve Carell, Oprah Winfrey a další.

Snímek obrazovky 113

V jejich rukách bude vlastní obsah, jako bude The Morning Show, seriál See, či pořad Little America, seriál Little Voice, pořad Helpsters a další.

Na Apple TV+ najdeme vlastní obsah všech žánrů, od sci-fi, komedie, dokumentární pořady, apod. Služba dorazí tento podzim a bude dostupná ve 100 zemích světa, patrně i na našem trhu, neboť Apple TV+ má svoji podstránku i na Apple.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Redaktoři vybíraly? Vybírali dal jsem uz nečetl…

  • Jakub Karásek

   Děkuji za upozornění, chyba opravena. Věřím, že vám se chyby vyhýbají. Cože jste kam dal a co prosím znamená slovo „uz“?

  • DObré je fajn že to sledujete ale v rychlosti,,chápu…
   Předplatným za hry a časopisy….bylo by fajn si hrát a číst a mít od apple zvýhodnění, ale to oni jistě neudělají nebo se pletu? :-)

  • JednaChybaADalsiChyba

   Když už tak “Vám” .. ?‍♂️

  • Tak „Vám“ se přeci nepíše nutně s velkým. Záleží na situaci, typu sdělení a tak. :)

  • Rozdíl je v tom, že uživatel upozornil na chybu, ač za to není placený. Kdežto pro vás je to zaměstnání a berete za to plat a přesto jste vyrobil zmetek. Buďte rád, že vás na to někdo upozornil a že to můžete opravit. Stát se chyba třeba pilotovi, tak tam mohlo být třeba spousta mrtvých.
   Váš komentář byl víc než trapný.

  • Okol: Ty chyby jistě neděláš, co? :-) Už jsem ve tvém neregistrovaném nicku ti vypadlo první písmeno S. :-)

 2. Okol (neregistrovaný)
  Tak pokud tě doradila tato hrubka ja nevím hele…ano to se ví a je známé že s tudovaní lidé s tímto mají problém a já prost jakýchkolv škol ne, Y a I jsem míval nejlepší, češtinářka která stále ještě žije by potvrdila, skvělá učitelka a žena navíc třídnií co víc chtít.
  Ale kvůli tomu zavrhnout hned celý článek….stačí se pousmát, přejít to a upozornit, nebud tak pesimistický :-)

 3. Redakce: Kolik Apple lidem půjčí nezaznělo?

  • Kolik potřebuješ půjčit Uni?

  • Věřím že uni v reálu problém mít jako my všichni větší menude…že a pokud kupuje zánovní nebo použité mobily…ano také jsem to dělala ale to je přes deset let zpět a mobily jsme střídal poněrně dost…víc jak půl doby zpět jenom nove, případně když nejsou ofiko tak zánovní od operátora.
   Má k tomu nějaký důvod a finance to třeba nebudou….nebo prostě do spotřebky kterou za nějakou dobu odloží, nechce dávat horentní sumy…je to každého věc.

  • Mozno narazal na to, ze nepredstavili kreditnu ale debetnu kartu.

  • Predstavili kreditni, ne debetni.

  • Vzdyt v pohodne Martine, to byla otazka s nadsazkou. :-)

  • A heleme, homosocka htcjirka zase jede :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).