Domů » Bleskovky » Trump touží po 6G technologii. Vyvinout by ji měla americká firma

Trump touží po 6G technologii. Vyvinout by ji měla americká firma

Někteří Američané Donalda Trumpa milují, jiní ho naopak nenávidí. Jeho působení v úřadu však rozhodně není žádná nuda. Jakmile amerického prezidenta popadne nějaká myšlenka, jednoduše se jí chytí bez ohledu na to, zda ji slyšel ve filmu nebo na oficiálním zasedání. Příkladem za všechny budiž Trumpův zájem vytvořit vesmírnou jednotku Space Force, která bude mít za úkol strážit naši galaxii. Nyní jsme se prostřednictvím tweetu dozvěděli, jak důležitá je pro Spojené státy 6G síť.

Trump už přemýšlí nad 6G sítěmi

Ano, čtete správně. Prezident Trump ve zmíněném tweetu uvedl následující: „Chci 5G a rovnou také 6G technologie na území Spojených států, a to hned, jak to bude možné. Jedná se o mnohem účinnější, rychlejší a chytřejší řešení než současné standardy. Americké společnosti se musí více snažit, nebo zůstanou pozadu.“ Podpora 5G sítí se ve Spojených státech začne pomalu objevovat v letošním roce. Výrobci postupně představují první kompatibilní telefony, mezi něž patří i čerstvě představený Samsung Galaxy S10 5G.

V porovnání s 4G LTE dokáže být 5G síť až dvacetkrát rychlejší, její rozšiřování je však teprve v začátcích. Z toho důvodu působí Trumpova zmínka o 6G poněkud úsměvně. V navazujícím tweetu americký prezident uvedl, že by si přál, aby tamní technologické společnosti dokázali obstát v tvrdé konkurenci. Zároveň však doplnil, že by se tak nemělo dít s pomocí blokování pokročilejších technologií od zahraničních výrobců.

Bezpečnost především: schůzka Kanye Westa s prezidentem Trumpem šokovala svět

Tento komentář je poněkud paradoxní především s ohledem na to, že Trump pravděpodobně podepíše nařízení, které americkým operátorům zakáže používat síťové vybavení od čínských společností. Podle amerického prezidenta by se měli tamní výrobci aktivněji zapojit do vývoje síťových zařízení. Současným lídrem v tomto odvětví je čínský Huawei, kterému konkurují společnosti Nokia, Ericsson či ZTE.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments