Tohle jsou nejlepší mobilní pecky herní výstavy E3 2018

Největší výstava videoher na světě, Electronic Entertainment Expo, která se koná každoročně v Los Angeles, je už nějaký ten pátek za námi. Když už všechny emoce opadly, můžeme se podívat na letošní úrodu. Kromě konzolových a PC her se totiž na E3 prosazuje čím dál tím více mobilních her, které jsou v našem hledáčku. Pár zajímavých kousků se objevilo i letos – co nás na veletrhu nejvíce zaujalo?

The Elder Scrolls: Blades

Značka The Elder Scrolls, kterou má pod palcem Bethesda, už nějakou dobu čeká na další přírůstek. Posledním z nich je Skyrim, který vyšel před sedmi lety. Od té doby se fanoušci světa Tamrielu museli spokojit s MMO The Elder Scrolls: Online, což není ten pravý šálek pro každého. Mobilní verze TES jistě neuspokojí skalní fanoušky, většině hráčů by ale mohla tato malá náplast stačit.

O co v TES: Blades půjde? Kdo čekal zmenšenou verzi klasického TES, bude zklamán. Spinoff Blades, který je pojmenovaný podle řádu, který chrání císaře, se sestává ze tří částí: Abbys, Arena a Town. Abbys je krokovací dungeon, v módu Arena zažijete souboje s ostatními hráči a v části Town si můžete užít příběh, ve kterém znovu budujete město.

Command & Conquer: Rivals

Command & Conquer je další známá série, která na své plnohodnotné pokračování čeká už nějaký ten pátek. Fanoušci se nicméně zase musí spokojit pouze s mobilní adaptací slavné značky. Na rozdíl od předchozího titulu TES: Blades bylo Command & Conquer: Rivals přijato vlažně. Velký podíl na tom má firma Electronic Arts, která má značku pod palcem. Její systém mikrotransakcí je nechvalně proslulý a to i u tříáčkových her jako například Star Wars: Battlefront 2.

I když jsou obavy na místě, herní mechanismy nevypadají tak špatně. Cíl hry je triviální – zničit soupeřovu základnu. Toho dosáhnete za pomoci obsazení klíčového bodu mapy, kterým je raketové silo. Pokud se vám podaří silo udržet po určitý časový úsek, je vaše vítězství nevyhnutelné. K tomu vám pomůžou nekonečné zástupy jednotek, které je ovšem nutné správně kombinovat pro dosažení nejlepšího efektu.

Gears Pop!

O této mobilní hříčce, která spadá do světa Gears of War, jsme nedávno psali. Gears Pop! je kombinací licencí Microsoftu a firmy Funko, která je známá pro typické postavičky s velkými hlavami. Podle traileru můžeme soudit, že půjde o střílečku s komediálními prvky, což do světa Gears of War tak úplně nesedí. Třeba ale Microsoft překvapí a připraví nám skvělou střílečku, u které se budeme také bavit.

Gears POP! - E3 2018 - Announce Trailer

Fallout Shelter pro PS4

Přiznáváme, toto není úplně mobilní oznámení. Nicméně informace, že si populární mobilní hra Fallout Shelter našla cestu také na konzoli Playstation 4, je jistě zajímavá zpráva. Po delší době si mohou vybudovat svůj ideální Vault také majitele konzole od Sony, čímž se přidávají k majitelům mobilních telefonů a konkurenční konzole Xbox One.

Fallout Shelter
Cena: zdarma
‎Fallout Shelter
‎Fallout Shelter
Autor: Bethesda
Cena: zdarma+

ARK: Survival Evolved

Mobilní ztvárnění hry ARK není úplnou novinkou – objevil se už v našem výběru mobilních her, který zveřejňujeme každý týden. Přesto se jedná o zprávu, která se na letošní E3 mihla, a byla by škoda, kdyby jen tak zapadla. Nejedná se totiž vůbec o špatnou hru. Na rozdíl od ostatních novinek si ji už můžete vyzkoušet, což je jednoznačně přednost.

ARK: Survival Evolved
Cena: zdarma
‎ARK: Survival Evolved
‎ARK: Survival Evolved

Sledovali jste letošní E3? Který herní titul vás nejvíce zaujal? Dejte nám vědět do komentářů. 

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku