Domů » Bleskovky » Tim Apple: jablečný gigant má nového generálního ředitele (oživeno)

Tim Apple: jablečný gigant má nového generálního ředitele (oživeno)

Nejeden z nás si uložil telefonní číslo pod jménem, kdy příjmení daného člověka obsahovalo místo, kde pracuje, či kde jsme jej potkali. Pokud si ovšem v kritické chvíli na příjmení člověka nevzpomenete, máte zaděláno na pořádné faux pas. To se pravděpodobně stalo také americkému prezidentu Donaldu Trumpovi. Ten generálního ředitele Applu Tima Cooka „překřtil“ na Tima Appla.

Donald Trump je znám svými přeřeky a trapnými situacemi, do kterých se často dostává svou zbrklostí a neznalostí. Splést se ale ve jméně jednoho z nejznámějších generálních ředitelů na světě, obzvláště když sedí hned vedle vás, to už je slušná dávka umění.

Nepřehlédněte – Tim Cook: sedm faktů, o kterých jste možná nevěděli

Buďto skutečně Trump nemá na jména paměť, jak v minulosti už několikrát dokázal, nebo se jedná o sofistikovanou psychologickou hru, kde chce Trump za každou cenu dominovat. Tim Cook se nicméně nenechal rozhodit a celou záležitost nijak nekomentoval.

Šéf Applu Tim Cook: pracujeme na novinkách, které vás ohromí

Aktualizováno 8. března: na celou situaci na svém Twitteru vtipně zareagoval i samotný šéf Applu Tim Cook, který si včera dočasně nahradil příjmení za emotikonku se symbolem jablka, což připomíná právě Trumpovo přeřeknutí „Tim Apple“ :-)

Tim Apple Twitter

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

11 komentářů

 1. Prostě se přeřek no. Spíš bych řekl, že chtěl říct „Tim from Apple“ a zapomněl na předložku, ale do hlavy mu nevidíme.

 2. Takovéhle přeřeky jsou běžné a i mě se dějí. :)
  Ovšem takhle postavená osoba musí holt dávat větší bacha. Zde na to lidé více logicky koukají, jak se vyjadřuje atd. :)

 3. Panebože, tady je to den ode dne čím dál tím větší bulvár. Tak hlavně příště nezapomeňte ten banner, abych si vypnul AdBlock, udělat ještě větší. To zaručeně pomůže.

  • Tak se občas splete no, boože …. navíc děláte z toho jak kdyby Tim „Apple“ byl nějáká důležitá postava a bylo z toho skutečné fopá :-D Bože. Je to generální společnosti vyrábějící spotřební elektroniku (ač třeba největší atd), to si myslim kdyby se přeřekl třeba u jiného prezidenta, to by asi byl větší průšvih.

  • Naprosty souhlas. Z prereku/tuposti Trumpa delat clanek na technologickem webu? Jako fakt?

 4. Kdyby tohle byla nejvetsi kktina co trump rekl, tak je to zlaty clovek.

 5. Tak aspoň že křestní dal dohromady, zbytek asi nevěděl. Kdo by si taky pamatoval jména CEO společností, co vyrábí elektroniku.

 6. Ono taky v neformální angličtině tam ani ta předložka být nemusí, občas se používá jen menší mezera mezi slovy, která nahrazuje předložku.
  Třeba to chtěl říct takhle – „I would like to thank Tim, Apple“, což by neformálně znamenalo „I would like to thank Tim and Apple“. Takovéhle neformální vyjadřování je na prezidenta USA poměrně nevhodné, ale zase skandál bych z toho nedělal.

  • Skandal to urcite neni, nechapu proc z toho je clanek..
   Jinak ale takhle se nemluvi ani v neformalni anglictine lol, proste zamenil prijmeni s firmou.

  • Myslím, že to příliš rozebíráš a zašel jsi trochu mimo, než chtěl i sám Trump říci. A ani si nemyslím, že by šlo o neformální vyjadřování. I v neformální angličtině by se takto běžně člověk nevyjádřil. Snad jen opravdu, když se přeřekne

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).