Domů » Bleskovky » Šéf Applu Tim Cook: pracujeme na novinkách, které vás ohromí

Šéf Applu Tim Cook: pracujeme na novinkách, které vás ohromí

Apple nedávno uspořádal tradiční setkání s investory v Cupertinu. Krátce na něm vystoupil také současný šéf společnosti Tim Cook, aby řekl pár slov o chystaných produktech. Nic konkrétního pochopitelně nevyzradil, několik zajímavých střípků informací jsme se však přece jen dozvěděli. „Nikdy jsme nebyli optimističtější,“ uvedl Cook na adresu současného stavu společnosti a jejího dalšího směřování.

Chystané Apple produkty nás prý ohromí

Apple si pozvolna připravuje půdu pro své budoucí projekty, které nás podle Cookových slov naprosto ohromí. Upřímně doufáme, že se společnost z Cupertina vydá alespoň částečně na tenčí led, než tomu bylo v posledních letech a díky tomu přinese na trh skutečně zajímavá a inovativní zařízení. „Máme připravený dlouhodobý plán plný úžasných produktů,“ uvedl Cook.

Máme čísla: Apple Watch ovládají trh s nositelnou elektronikou

Pochopitelně nemůžeme čekat, že by snad šéf Applu říkal před investory cokoliv jiného. Podle Cooka však chytané produkty mimo jiné souvisí s Apple Watch a AirPods. Očekává se, že chytré hodinky od Applu v budoucnu nabídnou další funkce spojené se zdravím.

Nepřehlédněte – Tim Cook: sedm faktů, o kterých jste možná nevěděli

Zaměřeno na služby

Z dalších plánů jsme se například dozvěděli, že Apple hodná snížit cenu MacBooku Air s retina displejem. Kdy přesně se slevy dočkáme, však Tim Cook neprozradil. Dlouhodobé plány zahrnují také výrobu vlastních čipsetů. Ty by se v prvních zařízeních mohly objevit v horizontu pěti let.

Apple Pay je pouze začátek, v Cupertinu údajně chystají vlastní platební kartu

Jedním z cílů Applu je také zdvojnásobit zisk služeb do roku 2020 na 50 miliard dolarů. S tímto prohlášením korespondují spekulace, že Apple chystá na 25. března konferenci, která se zaměří právě na služby. Očekává se představení zpravodajského předplatného či streamovací platformy po vzoru Netflixu.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
43 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments