Domů » Bleskovky » Apple Pay je pouze začátek, v Cupertinu údajně chystají vlastní platební kartu

Apple Pay je pouze začátek, v Cupertinu údajně chystají vlastní platební kartu

V říjnu roku 2014 spustil Apple v USA platební službu Apple Pay, od tohoto týdne můžeme iPhony a hodinkami Apple Watch platit i v České republice. Je však zapotřebí vlastnit kompatibilní zařízení a platební kartu od některé z podporovaných bank. Platební karty by však mohl vydávat i sám Apple, podle deníku Wall Street Journal o tom dokonce jedná s bankovním gigantem Goldman Sachs.

Apple Pay spuštění v ČR

Kreditní karta od Apple patrně nebude mít fyzickou podobu, ale bude pouze nahraná do aplikace Wallet. Díky tomu má mít spoustu funkcí nad rámec klasických kreditních karet – v aplikaci bude možné nastavovat cíle výdajů, spravovat zůstatky a mít přehled o svých odměnách. Apple údajně plánuje zavést podobné kroužkové grafy, jaké má ve svých fitness aplikacích.

2 procenta z každého nákupu

Držitelé jablečných karet mají u většiny transakcí dostat zpětný bonus v podobě 2 procent z celého nákupu, tento bonus se má údajně zvětšovat v případě, kdy utratíte určité částky v obchodech Apple. Firma z Cupertina údajně s Goldman Sachs připravuje pro tento projekt podpůrnou infrastrukturu včetně speciálního call centra, v příštích týdnech má odstartovat test na zaměstnancích Apple. Veřejnost by se podle Wall Street Journal mohla dočkat ještě v průběhu tohoto roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Věřím, že se konečně dočkáme svatého grálu, a to vlastní měny, protože ekosystém Applu je neocenitelný konvenčními prostředky.

  • Ti zní až pobožně

  • Pátek no, plno prášků za celý týden v sobě, takže blouznění. Bermudské trojúhelníky ho semlely naplno. :-D

  • Uni
   Tohle je slovo do pranice=impuls k rozpoutani bourlive diskuze, pokud to byla ironie tak promin.
   Cim dal vic nabyvam presvedceni ze nekteri tady flame rozpoutavaji schvalne, aby to tu zkratka zilo a umele tak zvysuji navstevnost stranek.

 2. Uni tak teď si vem smetáček a lopatku a uklid si ten tvůj výblitek cos tu vyhodil…

 3. Apple pay je dobré, ale ten krám iPhone je k hounu. Ráno ho sundám z nabíječky a odpoledne po práci je baterie k.o.

  • Vyměnit aku, podléhají degradaci, součást dnešní technologie.

  • U tři měsíce starého telefonu? To je blbost. Jak o víkendu leží doma na stole, tak v poho, jak ho začnu v práci používat, tak vydrží maximálně půl dne (je to firemní).

  • To asi nebude aku Uni, zase jsi plácnul nesmysl, ach ten víkend a bermudske trojuhelniky a tva zmatenost k tomu..

 4. Proc jsou tady jenom spekulace, same udajne, ale fakta o Apple zamlcite. Treba jak je to doopravdy s inovacemi u Applu:
  [odkaz]

  • To nejsou fakta, to je komentář, vyjádření názoru.

  • Franta Tyčka

   Přesně tak.
   Podle sebe, svých pravidel, je vysvětlení v jakékoliv odpovědi vždy nejlepší.
   Fakta jsou potom věcí naprosto jinou.
   Výborná souvztažnost s osobnostní charakteristikou autora příspěvku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).