Domů » Bleskovky » Apple Pay je pouze začátek, v Cupertinu údajně chystají vlastní platební kartu

Apple Pay je pouze začátek, v Cupertinu údajně chystají vlastní platební kartu

V říjnu roku 2014 spustil Apple v USA platební službu Apple Pay, od tohoto týdne můžeme iPhony a hodinkami Apple Watch platit i v České republice. Je však zapotřebí vlastnit kompatibilní zařízení a platební kartu od některé z podporovaných bank. Platební karty by však mohl vydávat i sám Apple, podle deníku Wall Street Journal o tom dokonce jedná s bankovním gigantem Goldman Sachs.

Apple Pay spuštění v ČR

Kreditní karta od Apple patrně nebude mít fyzickou podobu, ale bude pouze nahraná do aplikace Wallet. Díky tomu má mít spoustu funkcí nad rámec klasických kreditních karet – v aplikaci bude možné nastavovat cíle výdajů, spravovat zůstatky a mít přehled o svých odměnách. Apple údajně plánuje zavést podobné kroužkové grafy, jaké má ve svých fitness aplikacích.

2 procenta z každého nákupu

Držitelé jablečných karet mají u většiny transakcí dostat zpětný bonus v podobě 2 procent z celého nákupu, tento bonus se má údajně zvětšovat v případě, kdy utratíte určité částky v obchodech Apple. Firma z Cupertina údajně s Goldman Sachs připravuje pro tento projekt podpůrnou infrastrukturu včetně speciálního call centra, v příštích týdnech má odstartovat test na zaměstnancích Apple. Veřejnost by se podle Wall Street Journal mohla dočkat ještě v průběhu tohoto roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments