Domů » Bleskovky » Máme čísla: Apple Watch ovládají trh s nositelnou elektronikou

Máme čísla: Apple Watch ovládají trh s nositelnou elektronikou

O dominanci na poli nositelné elektroniky snad v současné době nepanují pochyby, alespoň pokud jde o celkové prodeje. V nich pochopitelně kralují hodinky z dílny Applu, které nechávají konkurenci daleko za sebou. Zatímco tento fakt potvrdila dřívější zpráva NPD, nynější závěry Strategy Analytics dávají této dominanci jasnější obrysy.

Apple Watch Series 4 videorecenze

Podle údajů ve čtvrtém kvartále roku 2018 vyslal Apple do světa 9,2 milionů Apple Watch, což je oproti čtvrtému kvartálu 2017 nárůst o 1,4 milionu. V celkových číslech Apple do světa poslal 22,5 milionů kusů Apple Watch v roce 2018, zatímco v roce 2017 se jednalo o 17,7 milionů kusů. Své konkurenty tak nechává s pořádným odstupem za sebou.


Apple nechává konkurenci daleko za sebou

Na druhém místě se umístil Fitbit s 5,5 miliony kusů za celý rok 2018, v těsném závěsu na třetím místě je pak Samsung s 5,3 miliony kusů a čtvrtý je Garmin s 3,2 miliony kusů. Pokud jde o podíl na trhu, zde Apple ztrácí.

Ovládá totiž 50 % trhu, tedy o zhruba deset procent méně než v roce 2017. Konkurence si zkrátka pomalu, ale jistě ukusuje svůj díl koláče. V celkových číslech je 8 z 10 chytrých hodinek na trhu značky Apple, Fitbit, Samsung nebo Garmin.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
αΩ
Anonym
αΩ

No, v Cupertinu podle mě rozhodně neslaví, neb předloni ovládali trh z více než 60%! O těch loňských 10% je připravil masivně rostoucí Fitbit, neb ostatní jsou šulnul „na svejch“ ;) Navíc loni byla polovina prodejů Apple Watch saturována dřevními AWs1 ! – viz.: [odkaz] A v Číně (masivní podpora u operátora China Mobile) + min. v Thajsku se velmi dobře chytla kid’s kopírka AW s LTE tj. IMOO Z3 (koncern BBK = OnePlus, Oppo, Vivo, Realme, IQOO atd.) – nemalý podíl na trhu viz. graf Counterpoitu v článku GSMAreny. [odkaz] [odkaz] [odkaz] [odkaz] …takže při celkovém pohledu na všechny… Číst vice »

lukass71
Uživatel
lukass71

Navíc loni byla polovina prodejů Apple Watch saturována dřevními AWs1 ! – viz.: [odkaz]

Koukni na datum – listopad 2018, tj. tesne pred Vanocemi… Jinak moc bych tomu ani tak neveril, protoze „series 1“ nejsou prvni generaci AW (Fakt netusim, proc Apple v poslednich par letech kazi nazvy generaci), ale druhou – tzn. „However, the original Watch Series 1 made up the bulk of Apple’s shipments, nearly half.“ nedava moc smysl.

uni
Uživatel
uni

Propady trhů set týká všech. Řešit Činůu nemá smysl, nefunguje tam tržní hospodářství (min. pro zahraniční firmy). Prodali víc než před tím, podíl nepodíl. AW1 o vysvětleno.

Co tam máš dál? Zatím bída ?