Domů » Bleskovky » Prodeje chytrých hodinek stouply o 61 %, nejvíce se prodávají Apple Watch

Prodeje chytrých hodinek stouply o 61 %, nejvíce se prodávají Apple Watch

Trh s nositelnou elektronikou má evidentně ta nejlepší léta před sebou, alespoň podle dat poskytnutých společností The NPD Group. Za loňský rok prodeje chytrých hodinek stouply o 61 procent, což je rozhodně překvapivé číslo. Kromě toho vzrostly také dolarové prodeje o 51 procent na téměř 5 miliard dolarů (cca 114,4 miliard korun), což jednoznačně není zanedbatelný nárůst.

Mezi tři nejlepší prodejce patří pochopitelně Apple, Samsung a Fitbit, kteří dohromady tvoří takřka 88 procent trhu, přičemž jasným lídrem co do tržního podílu je kalifornský Apple. Zajímavostí je, že mezi dospělou americkou populací je procento penetrace chytrých hodinek rovno 16, což je nárůst oproti roku 2017, ve kterém mělo na svém zápěstí chytrou elektroniku 12 procent dospělých Američanů. Toto číslo je ještě vyšší ve věkové skupině mladých dospělých, tedy 18-34 let, z níž na své ruce má chytré hodinky 23 procent Američanů.

Chytrým hodinkám rozhodně ještě neodzvonilo

NPD pro následující období predikuje, že by se zájem o nositelnou elektroniku mohl ještě zvyšovat, vzhledem k tomu, že zájem o tento druh elektroniky umocňuje například automatizace v domácnosti, která je v současnosti rovněž na vzestupu. K těmto účelům používá chytré hodinky okolo 15 procent respondentů, takže prostor pro růst je značný. Vzhledem k tomu, že Applu se mezikvartálně zvýšily příjmy z hodinek Apple Watch o 50 procent, nepůjde nositelná elektronika jen tak do kytek.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Jen bych Vás chtěl upozornit na rozpor v prepočtech bilionů na miliardy.

 2. Na to, jak dle mnohých „odborníků“ přišel Apple na trh s nositelností pozdě to docela jde, ne? ? Kde je takový Garmin…

  • Ty naozaj porovnavas Apple a Garmin nositelne zariadenia? To uz je silna diagnoza :D

  • Min. mobilmania je toho v diskusích plná:D

  • uni, trotle, neumíš si ani uvědomit, že nejsi na MobilManii ? To už je fakt síla, požádej lékaře o silnější léky.

  • Franta Tyčka

   uni
   Co to tlačíš?!

  • btw. co ta odpoved na moju vcerajsku otazku? Ktory iPhone si si uz kupil? DualSIM podpora funguje uz bez problemov.

  • uni: Garmin Miami, 513-515 Lincoln Road, Miami Beach, FL 33139

  • Franta Tyčka

   Oni nejdou nosit?
   Ty to meleš!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).