Apple chystá předplatné pro hry, má se podobat Netflixu

Kalifornská společnost Apple to s hrami myslí vážně, což naznačují informace z pěti různých anonymních zdrojů. Podle nich totiž Apple připravuje herní předplatné, které má být svým způsobem obdoba Netflixu pro hry, tedy že měsíčně platíte fixní částku, za kterou máte neomezený přístup do neustále se rozšiřující knihovny titulů. Nová služba je podle zdrojů na spadnutí, neboť Apple již vede rozhovory z herními studii. Jablečná firma by v tomto vztahu měla vystupovat jako vydavatel.

Sázka na hry by dávala smysl vzhledem k tomu, že v App Store herní tituly dominují žebříčkům. Spekulacím také nahrává nedávná informace o tom, že značka iPod Touch by měla být využita také pro herní konzole. S hrami má Apple také špatné zkušenosti, neboť jeho Game Center nebyl příliš velký hit. Ostatně tuto službu v zařízeních s iOS nenajdeme od verze 10. Pokud Apple zajistí nově vzniklé službě nějaké lákavé exkluzivity, pak bude mít jistě nemalý úspěch.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku