Domů » Bleskovky » Apple chystá předplatné pro hry, má se podobat Netflixu

Apple chystá předplatné pro hry, má se podobat Netflixu

Kalifornská společnost Apple to s hrami myslí vážně, což naznačují informace z pěti různých anonymních zdrojů. Podle nich totiž Apple připravuje herní předplatné, které má být svým způsobem obdoba Netflixu pro hry, tedy že měsíčně platíte fixní částku, za kterou máte neomezený přístup do neustále se rozšiřující knihovny titulů. Nová služba je podle zdrojů na spadnutí, neboť Apple již vede rozhovory z herními studii. Jablečná firma by v tomto vztahu měla vystupovat jako vydavatel.

Sázka na hry by dávala smysl vzhledem k tomu, že v App Store herní tituly dominují žebříčkům. Spekulacím také nahrává nedávná informace o tom, že značka iPod Touch by měla být využita také pro herní konzole. S hrami má Apple také špatné zkušenosti, neboť jeho Game Center nebyl příliš velký hit. Ostatně tuto službu v zařízeních s iOS nenajdeme od verze 10. Pokud Apple zajistí nově vzniklé službě nějaké lákavé exkluzivity, pak bude mít jistě nemalý úspěch.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

30 komentářů

 1. AlphaNadsamec

  Apple vede rozhovory z herními studií?

 2. Co jsem psal u spekulace o obměně iPody do herní konzole?:) A to bylo křiku, jak je to nesmysl… Klasika zde:D

  • No jo, no jo, ale jak říkám, je to riskantní a samotnému se mi hrají hry jako Fortnite na mobilu hoodně blbě. Leda tak skákačky, logické hry, adventury apod., ale na to nepotřebuješ něco, co se tváří speciálně, jako herní konzole, či že potřebuješ výkon.

   Pro hráče s ovladačem či hardwarovými tlačítky je to rozdíl nebe dudy, každý hráč potvrdí. Uvidíme, jak se s tím Apple popere z hlediska hardwaru a na jaké hry se zaměří.

  • Tak Apple udělal API pro HW ovládací prvky (typicky gamepady) už před hromadou let (a Google tradičně následoval ). Samozřejmě, out of box to u Apple nebude:).
   No uvidíme co bude. Na ráně je Promotion (spekuluje se i u iPhone na letošní rok), něco s větší aku, dá se ušetřit na biometrických senzorech, atd. Stream služba může být součástí HW (třeba na rok), atd. atd.

  • A diviš se po těch h*vnech co tu každej den píšeš?

  • Tak jednou ses možná (protože ještě nic není potvrzeno) trefil a hned tady slavíš. Víš, on je tady totiž každý zvyklý spíš na tvoje předpovědi stylu „Apple určitě neudělá obyčejnou Qi nabíječku“, které vždy dopadnou přesně naopak, než si ty předpovídal. No nic, jdu kouknout na další článek…

  • shepii (neregistrovaný): Nikdy jsem nic takového neřekl.

  • Jasně ty brepto. :D Jenom si o tom přesvědčoval snad všechny, kteří se pod článkem o „plánované bezdrátové nabíječce od Applu“ objevili a tvrdili, že to bude obyčejné Qi za neobyčejnou cenu. ;)

  • Jako jo bude, ale řešení má být jiné. Řekněme možná i praktičtější, pohodlnější. Jestli to větší množství cívek, které se aktivují v potřebných místech přinese i jiné pozitiva, případně řešení , uvidíme

  • shepii (neregistrovaný): To si mě s někým pleteš. Já říkal, že se jejich laptopy nabízí jako Qi základny.

  • uni: Ne, nepletu. To jsi sice říkal, ale k tomu jsi také psal cituji „Nove bezdratove nabijeni bude mit s QI spolecny jenom nazev“, „bez nutnosti tahat kablik k nejake podlozce“, atd., atd… Prostě tvoje klasická kupa nesmyslů, ze které se nevyplnilo vůbec nic…

  • uni: [odkaz] – z toho se nevykrouťíš, neboj ;)

  • Ne, nikdo si tě neplete, meleš pokaždé něco jiného, jak se ti to hodí, hlavně, aby tvůj božský jablečný Apple z toho vyšel nejlépe. Hlavně, že si tady hlásal Uni,ty Uni jako registrovaný ( ne neregistrovaný, tvá oblíbená výmluva), jak až Apple, až přijde s bezdrátem, že to bude revoluce a ono prd, přinesl mnohonásbně pomalejší nabíjení než konkurence před x lety. I ty blafale. :-D

  • shepii (neregistrovaný): Ne.
   htcjirka: Ne.

  • shepii (neregistrovaný): A nebyl to náhodou článek o úplně jiné technologii nabíjení?;) Něco z toho bylo již k vidění na proběhnuvší CES (zdejší web si veletrhu nevšiml).

  • uni: Ne, nebyl. Jak píšu, z toho se nevykroutíš. Alespoň se tady bude moct každý přesvědčit o tom, jak tady jen lžeš a sebereflexe nula…
   [odkaz]

  • shepii (neregistrovaný): Sláva, konečně URL, děkuji. Ano, jsi za stejného blba jako htcjirka, Over.

   V sebereflexi u tebe nijak nedoufám, neboj, vaše skupina toho není schopna.

  • shepii (neregistrovaný): aaah…. Schopnost rozlišovat +/-20 znaků u nicku:/

 3. Apple PiP!N 2 ? ?

 4. uni: Koukal jsi vůbec na ten screenshot? Vidíš tam nějakých +-20 znaků? To sorry, ale opravdu nebudu pokaždé ověřovat přes nějaké zobrazení, které je na smartphonu nečitelné, jestli jsi to ty registrovaný, nebo ty neregistrovaný, abys ses mohl později vykrucovat, že jsi to nebyl ty, kor když jde od obou verzí o stejné žvásty, nepravdy a lži. uni jako uni, nevidím rozdíl.

  • A proto jsem ti poděkoval za to URL. Bože, používejte v té skupině hlavu…. A to, že redakce má svůj redakční systém na háku je mu upřímně u prd….
   Prostě jsem ti naspal, že jsem nic takového neřekl, pak jsi ze sebe udělal blba. Nevím co víc ode mě chceš. A že nevidíš rozdíl, opět, jen tvůj problém. Prosím vynech mou osobu, prospějeme oběma stranám. Děkuji.

  • Tak to, že byl ten komentář od neregistrovaného uniho ještě neznamená, že jsi ho nepsal ty a vzhledem k tomu, že jde o stejné žvásty jako vždy v tvém případě, tak je dost pravděpodobné, že jsi to pořád ty, ale jen s možností vylhat se z toho. Aneb dokaž že jsi to nepsal ty. ;)

  • Opakuji svou prosbu, ignoruj mě.

  • To by se ti líbilo, viď :) Ale takovou radost ti neudělám. Ty tady trolíš každý den, nevyznáš se v ničem, akorát urážíš ostatní a diskusi nepřispíváš ničím. Ale když ti někdo oplácí stejnou mincí, tak tady fňukáš jak malá holka. ;) Aspoň vidíš, jaké to je a co tady od tebe musí všichni snášet.

  • shepii (neregistrovaný): Udělal jsi ze sebe blba a osočuješ ostatní. Jaké oplácení probůh?

  • uni: Jaké ostatní? Vždyť konverzuji jen s tebou. :D

  • Proč bych ze sebe měl udělat blba? Však ti říkám, dokaž mi, že jsi to nepsal ty. Do té doby jsi za blba ty.

  • Hele, tady jsi totálně pohořel (a udělal ze sebe blba), prosby vyslyšet neumíš. Over.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).