Domů » Bleskovky » Nový iPod Touch by mohl být kapesní herní konzole, naznačuje Apple

Nový iPod Touch by mohl být kapesní herní konzole, naznačuje Apple

Apple údajně v letošním roce představí nový iPod Touch, který má nahradit stále prodávaný model z července roku 2015. Pochopitelně přijít v roce 2019 na trh s „mp3 přehrávačem“ by nedávalo příliš velký smysl, a tak bude Apple zřejmě cílit na zcela jiné obecenstvo.

Kapesní herní konzole?

Americký patentový úřad v tomto měsíci získal od Apple žádost na rozšíření ochranné známky na iPod Touch z roku 2008, do níž Apple nechal přidat výrazy „ruční herní konzole“ a „handheld pro hraní elektronických her“. Zároveň má dojít k zařazení iPodu Touch do mezinárodní třídy ochranných známek 28 (hračky a sportovní zboží…), původní zápis přitom zařazoval iPod do třídy 9 (vybavení pro audiovizuální a informační technologie…).

V požadavku na změnu ochranné známky se objevil i tento obrázek.

iPod Touch byl kapesní herní konzolí prakticky od začátku, ovšem Apple žádá o rozšíření ochranné známky teprve nyní. Nepředpokládáme, že tak činí kvůli ochraně současného modelu, který zcela jistě prodejní rekordy netrhá, spíše si připravuje půdu pro uvedení příštího iPodu. Pokud by jej Apple prezentoval jako kapesní herní konzoli, dá se očekávat, že se nebude jednat o zařízení sestavené ze zastaralých komponent, ale o výkonnou herní konzoli poháněnou nejnovějšími čipsety Apple A12 Bionic.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

22 komentářů

 1. No to jsem zvědavej, co z toho vyleze. A hlavně kdo to bude kupovat… Proč by si to někdo měl kupovat, když má v kapse mobil? Možná kvůli výdrži, ale to stejně vysosá baterku telefonu sdílení WiFi, protože bez toho si dnešní hlavní hry -fortnite a pubg nikdo nezahraje.
  Tady má třeba switch obrovskou výhodu, kterou asi Apple nevidí – exkluzivní obsah, skvěle zpracované hry, joycony. Na mobilní hraní si nikdo speciální zařízení kupovat nebude.

  • Streming? ?

  • Streaming čeho kam? Proč k tomu potřebuju kapesní „konzoli“ a nestačí mi mobil, který má data? Nebo se snad předpokládá, že s tím budu sedět doma na WiFi? To pak je lepší iPad ne?

  • Streaming obsahu ze serveru (Apple může klidně nasmlouvat Nintendo, Google nebo Sony) do malé placky. Pokud máš telefon do Apple za 20k, tohle za 10k samozřejmě nepotřebuješ. Pokud ale nemáš telefon od Apple, je tohle za 10k přeci cesta, jak se k danému dostat stejně, jako s něčím za 20k. Co na tom nechápeš?
   iPad začíná na cca 10″ palcích, to fakt není hendheld.

   Boha, co tu řešíme? Tobě fakt kompletně utíkají všechna ta témata?

  • Tak předně unikáte se nauč česky, ať to dává hlavu a patu. Za druhé, pořád jsem se nedozvěděl streaming čeho? Myslíš jako her? Myslíš že Sony nebo nedejbože Nintendo bude streamovat hry do nějaké pofidérní malé placky za 10k, co zrovna Apple vypustil, když to do teď nedokázal zařídit ani na iPhony / iPady? K tomuhle se jednou CEO nintenda vyjádřil s jednoznačným NE!, sony se na ně taky může vykakat, protože Playstation vydělává jak nikdy…
   Za druhé jak do toho chceš nacpat internet, bude to mít LTE modul? Budeš opravdu pro nějaký další iPod platit další tarif u operátora? Nebo chceš prostě čekat, až si sedneš v mekáči nebo starbucks a napojíš se na vysněnou wifi? Opět – v tomto případě poslouží líp iPad.
   Opravdu si myslíš, že kdo nemá telefon od Apple, tudíž z nějakého důvodu vlastní android telefon, kde si zahraje úplně stejné hry, si bude kupovat za 10 tisíc nějaký rádoby handheld od Applu (místo třeba Switche?), když si za 13 tisíc může koupit iPhone 7, který mu poslouží úplně stejně a nahradí mu i telefon?

  • Uni, to, co tady ty popisuješ je tak absolutní minorita zákazníků, že se obávám, že na tomhle nápadu Apple velmi prodělá a tahle hračka skončí tak po druhé generaci.

   Jinak, ne,že bych chtěl dělat předčasné závěry, ale oživovat iPod? To tam nikdo nepřišel na něco zajímavějšího, nového? Takhle to s Applem jednou opravdu špatně dopadne. Jen z iphonu se žít nedá..

  • V oblasti handheldu je tu prostě switch, kdo ho chce, ten už ho má. Oproti němu nemá Apple absolutně co nabídnout. Zbytek už většině, i té co nemá Apple, nahradil telefon (včetně her, které až na fortnite dneska rozjede všechny i nějaké Redmi za 4k…pokud fornite, tak telefon za 7-8k) a nebudou mít důvod ho kupovat. Jak říká Skylark, tohle dopadne fiaskem.

  • qam (neregistrovaný): Šmarjá pano, taková ultrazmatenoc už ve čtvrtek? „Nový iPod Touch by mohl být kapesní herní konzole“

   Skylark (neregistrovaný): Apple na PDA prodělává? Má je v nabídce deset let, ano, jejich podíl na prodejích klesá, proto dle všeho budou něco měnit. Nezapomeň, že v podstatě vyklidili pozici 6-10″ (tzn. iPad Mini), nikde není psáno, že nový iPod bude opět jako doposud, tzn. iPhone bez Cellular modulu.

  • A polemizovat nad tím, zda gaming streaming na prahu toho, že se to opravdu spouští je úž úplně offtopic, ta věc tu je teď a tady. Jde do nich každý.

  • Pokud bereš gaming streaming ve smyslu třeba Nvidia Shield, tak to jsou PC hry. Tvrdit, že Apple přinese streaming platformy Nintenda a Sony je hodně odvážné tvrzení a zcela mimo mísu a dokazuje, jak jsi v tomto segmentu absolutně mimo. No ono jsi mimo ve všech segmentech, ale to nechme stranou ;-)
   S tou částí o 6-10″ máš ale vyjímečně pravdu, tady apple tápe. Je otázkou jestli „game streaming over 4G“ je zrovna to, co v této úhlopříčce chceme vidět. Podle mě na to 4G sítě nestačí, na wifi (doma, v mekáči) už to bude úkol pro iPad, jak jsem psal výše.

  • qam (neregistrovaný): Boha, doplnit si tam jakoukoli společnost, jak zaseklá deska:/
   BTW: Apple a Nintendo mají úzkou spolupráci, asi sis nevšiml.

   A iVěc je prostě vstupní brána s obsahem na americký trh, pro všechny.

   Pokud se podíváš na dnešní omladinu, tak ta mastí MMO hry hlava nehlava kdekoli, MHD, záchod, fastfood…

   Aktualizuj se pls, vše vysvětlovat od základu stojí energii.

  • Apple a Nintendo má spolupráci? Myslíš na tom Mario Run, který nakonec vyšel i na android? Nintendo nepotřebuje vstupovat na americký trh v nějaké iVěci, už dávno tam vstoupilo se svou konzolí a trhá rekordy prodejnosti. Navíc iVěc s průměrnou cenou hry 29 korun opravdu není platforma, na které lze nabídnout kvalitní tituly, které jsou na Switchi v ceně okolo 1500 korun. To ti pubescenti stejně kupovat nebudou a nebo to budou krást přes jailbreak… Switch je vlastni striktní platforma, kterou si sami ohlídají proti kradení (i když to už taky jde, ale o dost složitěji, než na iOS a je nutné na to koupit kit za 2k)
   S tou energií máš pravdu, tolik lidí už ti tady všechno vysvětlovalo a pořád jsi mimo.

  • qam (neregistrovaný): Ano, přítomnost zástupce Nintenda na Keynote výrobce, exkluzivní (třeba časově) titul, atd. Tomu se říká spolupráce;)

   Nintento Switch netrhá rekordy (ten zcela bezpečně třímá „gameboy“). má ale úspěšné prodeje.

   Sorry, opravdu nemohu doslova vše neustále vysvětlovat někomu, kdo věcem očividně nehoví.

  • Herní telefony jsou propadák u veškeré konkurence, protože taková věc je vyloženě marketing. Téměř jakýkoli jiný telefon zvládne to samé, takže pokud to opravdu bude jen větší non cellular iphone, tak si to koupí pár lidí a pak to radši nechaj potichu znovu umřít.

   Pokud se bavíme o hrách, tak než tahle kravina by bylo daleko lepší do svého ekosystému konečně přivést pořádné hry. Vždyť na to mají zařízení, které by se na tohle dokonale hodilo Apple TV, multimediální centrum. Tyhle pokusy s mrtvolama jsou už teď v podstatě odsouzené k neúspěchu.

  • uni
   Ano hraji na tom v MHD, na záchodě…
   Ale nejsou to žádné Console like tituly. Všechno jsou to Candy crush, Mario run, Pokémon Go. Na to nepotřebuješ žádný stream ani spolupráci s Nintendo, která mimochodem doposavad přinesla Mario Run. To ti stačí málo, když se nad tím rozplivas ☺️

  • Sýr (neregistrovaný): Ale houby, Fortnite, Hearthstone, PUBG, apod. jsou porty dokonce PC titulů…. Jako toto není herní server, jasné, ale i tak sem čekal trochu větší rozhled od diskutujících….:(

  • A to se vyplatí, pro to minimum hráčů, co to hraje na mobilu oproti a to ještě titul, který je opet jen dočasným hypem?
   A to nemluvím o tom, že na touchscreenu se takové tituly hodně blbě hrají.
   A Hearthstone, to je taky hodně náročná hra Console like no. ?

 2. Určitě by neuškodilo si rozmyslet zda se jedná o iPod nebo iPad, který v článku terminologicky vede, i když asi neprávem :-)

  • Jakub Karásek

   Děkuji za upozornění, po těch letech psaní mi písmenka ve slově iPod nějak nejdou k sobě ?

  • Ani skoro po dvaceti letech? ?

  • No jo, je ale pravda, že poslední dobou po nich neštěkl pes, na rozdíl od iPadu. Proto po letech ani zmínce o iPodu, musscle memory chce psát spíš iPad. To bude gró komentáře.

  • Tray1 (neregistrovaný): Než tě někteří zde seřvou do kostičky, asi jsi chtěl říci „svalová paměť“ že?;)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).