TOPlist

Nový iPod Touch by mohl být kapesní herní konzole, naznačuje Apple

Apple údajně v letošním roce představí nový iPod Touch, který má nahradit stále prodávaný model z července roku 2015. Pochopitelně přijít v roce 2019 na trh s „mp3 přehrávačem“ by nedávalo příliš velký smysl, a tak bude Apple zřejmě cílit na zcela jiné obecenstvo.

Kapesní herní konzole?

Americký patentový úřad v tomto měsíci získal od Apple žádost na rozšíření ochranné známky na iPod Touch z roku 2008, do níž Apple nechal přidat výrazy „ruční herní konzole“ a „handheld pro hraní elektronických her“. Zároveň má dojít k zařazení iPodu Touch do mezinárodní třídy ochranných známek 28 (hračky a sportovní zboží…), původní zápis přitom zařazoval iPod do třídy 9 (vybavení pro audiovizuální a informační technologie…).

V požadavku na změnu ochranné známky se objevil i tento obrázek.

iPod Touch byl kapesní herní konzolí prakticky od začátku, ovšem Apple žádá o rozšíření ochranné známky teprve nyní. Nepředpokládáme, že tak činí kvůli ochraně současného modelu, který zcela jistě prodejní rekordy netrhá, spíše si připravuje půdu pro uvedení příštího iPodu. Pokud by jej Apple prezentoval jako kapesní herní konzoli, dá se očekávat, že se nebude jednat o zařízení sestavené ze zastaralých komponent, ale o výkonnou herní konzoli poháněnou nejnovějšími čipsety Apple A12 Bionic.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku