TOPlist

Apple letos oživí mrtvoly. Údajně se dočkáme nového iPadu Mini a iPodu Touch

V loňském roce jsme se od Applu dočkali nové generace Macu Mini a MacBooku Air, v současnosti tak patří mezi nejvousatější zařízení v nabídce Applu iPod Touch a iPad Mini. První jmenovaný byl naposledy inovován v červenci roku 2015, druhý v říjnu téhož roku. Dobrou zprávou je, že obě zařízení by se letos mohla dočkat svých nástupců.

Najde si iPod Touch ještě svého kupce?

Příchod sedmé generace iPodu Touch odhaluje japonský web MacOtakara, který se odvolává na interní informace od několika dodavatelů přítomných na skončeném veletrhu CES. Popis novinek bohužel známý není, dočkat bychom se mohli například většího displeje či integrace Touch ID. Zajímavé bude, zda Apple u svého hudebního přehrávače zachová sluchátkový jack, nebo z něj udělá další potenciální odbytiště bezdrátových sluchátek AirPods.

V březnu se možná dočkáme i iPadu Mini

Tato sluchátka by se měla počátkem letošního roku přehoupnout do druhé generace, je tak možné, že obě zařízení budou představena pospolu. Spekuluje se o tiskové konferenci v březnu, která by navíc mohla přinést odkládanou nabíječku AirPower, a také nový iPad Mini páté generace. Obrázky jeho šasi v minulém týdnu kolovaly internetem, byť jejich autenticitu bohužel potvrdit nemůžeme.

Pokud se jedná o reálné snímky, k žádným velkým změnám v designu nedojde, tablet si patrně ponechá vzhled současného iPadu Mini 4. Na spodní straně bychom měli najít USB-C port, na který zřejmě Apple konečně přejde u všech svých zařízení; zpráva z MacOtakara totiž přisuzuje tento port i k letošním iPhonům.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku