Domů » Bleskovky » Apple představil nový MacBook Air. Dostal menší tělo, nové porty a Retina displej

Apple představil nový MacBook Air. Dostal menší tělo, nové porty a Retina displej

Apple dnes na tiskové konferenci ukázal novinky ze světa počítačů Mac. Přestože jablečné počítače nemají takový velký tržní podíl, jako zařízení s Windows, Apple se pochlubil, že v současnosti je používáno více než 100 milionů Maců.

MacBook Air: Retina displej s tenčími rámečky

První z dnešních hardwarových novinek se stal inovovaný MacBook Air, který byl dosud nejlevnějším přenosným jablečným počítačem v nabídce. Od doby, kdy ukázal Steve Jobs první generaci, uplynulo 10 let, v průběhu času se v portfoliu Applu objevil ještě tenčí MacBook a na Air se tak trochu pozapomnělo.

Introducing the new MacBook Air — Apple

Dnes Apple představil zbrusu nový MacBook Air, který jako první počítač z této řady přináší Retina displej, na úhlopříčce 13,3“ umí zobrazit 4 miliony pixelů (rozlišení 1 600 x 2 560 pixelů, poměr stran 16:10) a o 48 procent více barev ve srovnání s předchozí generací. Okolo displeje se již nenacházejí široké hliníkové rámečky, ale tenčí a méně nápadné černé proužky, v tom horním se nachází FaceTime HD kamerka pro videohovory.

Motýlková klávesnice třetí generace se čtečkou otisků prstů

Pod displejem najdeme inovovanou motýlkovou klávesnici třetí generace s podsvícením a integrovanou čtečkou otisků prstů. Tou se lze nejen přihlašovat do počítače, ale i potvrzovat platby skrze Apple Pay. Bezpečnost zajišťuje speciální čip T2, který najdeme i v počítačích MacBook Pro.

Na základně dále najdeme o 20 procent větší trackpad a lepší reproduktory, které hrají o 25 procent hlasitěji a nabídnou 2x lepší basovou složku. O záznam audia se stará hned trojice mikrofonů.

MacBook Air — Lightness — Apple

Na 100% těle počítače dále najdeme dva USB-C (Thunderbolt 3) porty sloužící k připojování periferií a k dobíjení baterie, která má počítač udržet při životě celý až 12 hodin. Výkon zajišťuje dvoujádrový procesor Intel Core i5 osmé generace, podpořený až 16 GB RAM. Vnitřní úložiště tvoří o 60 procent rychlejší SSD s kapacitou až 1,5 TB.

Nový MacBook Air má o 17 procent menší rozměry než jeho předchůdce, tloušťka poklesla na 15,6 mm a hmotnost na 1,25 kg. Tělo je vyrobeno ze 100% recyklovatelného hliníku řady 6000, v nabídce bude ve vesmírně šedé, zlaté a stříbrné barvě.

Cena a dostupnost

Cena nového MacBooku Air začíná na 35 999 korunách za variantu s dvoujádrovým procesorem Intel Core i5 osmé generace, 8 GB RAM a 128GB SSD. Předobjednávky startují již dnes, dostupný bude příští týden.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
32 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments