Domů » Bleskovky » Apple inovoval Mac Mini. Je 5× rychlejší než jeho předchůdce

Apple inovoval Mac Mini. Je 5× rychlejší než jeho předchůdce

Apple dnes na tiskové konferenci představil počítač, na který se čekalo hodně dlouho – upgradovaný Mac Mini. Počítač si ponechal svůj design i rozměry, přichází v nové barvě Space Gray, takže vypadá téměř jako AppleTV.

Mac Mini: až pětkrát vyšší výkon

Novinka je však uvnitř výrazně výkonnější, k dispozici bude s novými procesory Intel Core osmé generace s minimálně čtyři jádry, v nabídce ale bude i s šestijádrovými procesory. Paměť RAM může nově dosahovat až 64 GB, díky čemuž má výkon narůst až pětinásobně. Díky vylepšenému chladícímu systému však má být Mac Mini absolutně tichý.

https://www.youtube.com/watch?v=hVEaL9izgjs

Vnitřní paměť může dosahovat kapacity až 2 TB, nechybí ani zabezpečující čip T2. Na těle nového Macu Mini najdeme pořádnou zásobu portů, kterou tvoří 4 USB-C (Thunderbolt 3), dvě USB-A, audiojack, HDMI a ethernetový port.

Cena a dostupnost

Nový Mac Mini půjde již dnes do předobjednávek, k dispozici bude příští týden. Základní konfigurace se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i3 s taktem 3,6 GHz, 8 GB RAM a 128GB SSD přijde na 23 999 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Tomáš (neregistrovaný)

  No nevím, během keynote to vypadalo fajn, nabyl jsem dojmu, že těch 16GB RAM v Airu a Mini bude tak nějak standard a od toho se budou odvíjet další varianty. Pohled do ceníku mě zklamal a to i v těch cenách. Přišlo mi, že pár let nazpět měl Apple relevantní ceny, ale tentokrát mi třeba Mini přijde fakt přestřelený až na základní variantu. Ipad Pro mi cenově přijde ok, jen tu tužku už nemuseli zdražovat.

  • Kolik let u kolika (vsech?) produktů stále dokola čteme, jak je cenově nerelevantní. O je už skoro na palici ?

   • Durus (neregistrovaný)

    Na palici je citat niekolko rokov v kuse tie tvoje vyplody. Bezdebaty ti to vsetko cinka po nervovych strunkach. Trochu sa uvolni a prestan pouzivat CtrlC a V, trochu ma desis… :-]

   • Tomáš (neregistrovaný)

    uni: A vždycky jsem patřil k těm, kteří Apple obhajovali. Tentokrát už mi to ale třeba u Mini přijde prostě na palici mně.

 2. Lukáš (neregistrovaný)

  Omlouvám se nerad opravuji někomu chyby, ale audojack bohužel neexistuje.
  A k článku jako takovéhle konfigurace sice v malém těle to jo ale i tak je to neuvěřitelné že si to někdo opravdu za ty prachy koupí. A ten Mac book Air to je taky vynález… Ach jo kde je ten Apple co byl průlomový a inovativní. Ten bohužel zemřel s panem Jobsem.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *