Domů » Bleskovky » Apple inovoval Mac Mini. Je 5× rychlejší než jeho předchůdce

Apple inovoval Mac Mini. Je 5× rychlejší než jeho předchůdce

Apple dnes na tiskové konferenci představil počítač, na který se čekalo hodně dlouho – upgradovaný Mac Mini. Počítač si ponechal svůj design i rozměry, přichází v nové barvě Space Gray, takže vypadá téměř jako AppleTV.

Mac Mini: až pětkrát vyšší výkon

Novinka je však uvnitř výrazně výkonnější, k dispozici bude s novými procesory Intel Core osmé generace s minimálně čtyři jádry, v nabídce ale bude i s šestijádrovými procesory. Paměť RAM může nově dosahovat až 64 GB, díky čemuž má výkon narůst až pětinásobně. Díky vylepšenému chladícímu systému však má být Mac Mini absolutně tichý.

Vnitřní paměť může dosahovat kapacity až 2 TB, nechybí ani zabezpečující čip T2. Na těle nového Macu Mini najdeme pořádnou zásobu portů, kterou tvoří 4 USB-C (Thunderbolt 3), dvě USB-A, audiojack, HDMI a ethernetový port.

Cena a dostupnost

Nový Mac Mini půjde již dnes do předobjednávek, k dispozici bude příští týden. Základní konfigurace se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i3 s taktem 3,6 GHz, 8 GB RAM a 128GB SSD přijde na 23 999 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments