Domů » Bleskovky » Apple Watch budou nativně podporovat měření spánku, má to ale háček

Apple Watch budou nativně podporovat měření spánku, má to ale háček

Ačkoli se Apple zaměřuje u svých hodinek Watch především na funkce týkající se zdraví a aktivního životního stylu, jedno měření jim stále chybí. Konkrétně se jedná o měření spánkové aktivity, což je trochu s podivem vzhledem k tomu, že Apple Watch umí v poslední generaci například detekovat pád či měřit EKG.

Apple si je této absence evidentně vědom a podle informací již pracuje na nápravě. Napovídala by tomu také akvizice firmy Beddit, která se na měření spánku zaměřuje. Dosud museli uživatelé sáhnout po aplikacích třetích stran, což ne každému zcela vyhovuje. U těchto aplikací třetích stran navíc často hrozí vinou horší optimalizace rychlejší vybíjení baterie, což především ráno nemusí zrovna každý ocenit.

Měření spánku bude svázáno s hardwarem, nikoli s aktualizací watchOS

Měření spánku má podle informací Bloombergu být svázáno spíše s novým hardwarem, než s aktualizací watchOS. To je bezpochyby špatná zpráva vzhledem k tomu, že pro měření spánkové aktivity bezesporu není potřeba žádného specializovaného hardwaru. Otázkou ovšem je, jak si v Cupertinu poradí s výdrží. Apple totiž doporučuje nabíjet hodinky přes noc, což se s měřením spánku příliš neslučuje. Výsledek se dozvíme pravděpodobně již na podzim letošního roku.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

14 komentářů

 1. Nezájem, já stejně nedokážu usnout s hodinkama nebo jakýmkoliv (fitness) náramkem na ruce, takže nic pro mě. Ale to, jak jsem spal, poznám po probuzení vcelku rychle i bez těchhle pomůcek :)

 2. Vidím naprosto jednoduché řešení výdrže baterie. Prostě si lidé koupí jedny hodinky na noc a druhé na den.Problém vyřešen a apple bude mít z hodinek dvojnásobek výdělku.

  • Nebo prostě zkusit hodinu „přežít“ bez hodinek na nabíječce, např. při jistých činnostech večer? ;)

  • Tuhle jsem četl na reddit foru, že lidi nejčastěji dobíjejí AW ráno, než vyrazí do víru dění, tj. probudí se, připlácnou je na nabíječku na nočním stolku a během těch zhruba 30min se jim hodinky dobijou a pohodlně vydrží do dalšího rána.

   Jako bonus tento způsob šetří životnost baterie.

 3. Já si teda vždycky hodinky sundávám a dávám nabíjet, takže nechápu k čemu ta funkce je, opravdu někdo spí s hodinkama na ruce?

 4. To by nebolo Apple aby nerobil problemy tam kde nie su! Nejde im o nic ine, len aby ludia kupovali zase nove hodinky, ved to co chcu urobit je do neba volajuce a smiesne viazat meranie spanku s hardwarom!! To dokazali uz aj no-name hodinky take tie cinske srandy za 30-40 € , no toto je ciste obchodna politika nic ine!!! Na taku renomovanu a svetom uznavanu firmu ako je Apple je to smutne, ze sa uchyluju k takymto praktikam, no na druhej strane aj preto profituju a su dnes tam kde su …..co uz, tak ludia kupujte, kupujte a zase len kupujte, nech sa ma Apple dobre…

  • Než ti praskne žilka na čele – jde o JPP článek, takže klídek.

  • Ach jo, lépe číst a pokud možno, zapojit mozek:
   „Dosud museli uživatelé sáhnout po aplikacích třetích stran, což ne každému zcela vyhovuje. U těchto aplikací třetích stran navíc často hrozí vinou horší optimalizace rychlejší vybíjení baterie, což především ráno nemusí zrovna každý ocenit.“

   Tzn. že Apple Watch nemají HW, který by měl vhodný profil užívání v režimu spánku. Např. měří zbytečně přesně, než je dostačující pro takovou aktivitu. To máš jako když před lety Apple dal do iPhone M koprocesor, který má podobné určení, sledování aktivit v úsporném režimu, když je iPhone jinak v standby.

 5. Nabijam hodinky kazde rano ked idem do sprchy, toaletu atd. Behom bezneho ranneho ritualu sa mi hodinky nabiju a netrpim nedostatkom energie. Hodinky mam na sebe non stop aj pocas spanku.

 6. Svoje Garmin Forerunner 935 nabíjím tak po 14 dnech, jinak je skoro nesundávám.

 7. Jednoduchá volba – FITBIT IONIC

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).