Domů » Bleskovky » Apple Watch budou nativně podporovat měření spánku, má to ale háček

Apple Watch budou nativně podporovat měření spánku, má to ale háček

Ačkoli se Apple zaměřuje u svých hodinek Watch především na funkce týkající se zdraví a aktivního životního stylu, jedno měření jim stále chybí. Konkrétně se jedná o měření spánkové aktivity, což je trochu s podivem vzhledem k tomu, že Apple Watch umí v poslední generaci například detekovat pád či měřit EKG.

Apple si je této absence evidentně vědom a podle informací již pracuje na nápravě. Napovídala by tomu také akvizice firmy Beddit, která se na měření spánku zaměřuje. Dosud museli uživatelé sáhnout po aplikacích třetích stran, což ne každému zcela vyhovuje. U těchto aplikací třetích stran navíc často hrozí vinou horší optimalizace rychlejší vybíjení baterie, což především ráno nemusí zrovna každý ocenit.

Měření spánku bude svázáno s hardwarem, nikoli s aktualizací watchOS

Měření spánku má podle informací Bloombergu být svázáno spíše s novým hardwarem, než s aktualizací watchOS. To je bezpochyby špatná zpráva vzhledem k tomu, že pro měření spánkové aktivity bezesporu není potřeba žádného specializovaného hardwaru. Otázkou ovšem je, jak si v Cupertinu poradí s výdrží. Apple totiž doporučuje nabíjet hodinky přes noc, což se s měřením spánku příliš neslučuje. Výsledek se dozvíme pravděpodobně již na podzim letošního roku.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JP23
Uživatel
JP23
Offline

Nezájem, já stejně nedokážu usnout s hodinkama nebo jakýmkoliv (fitness) náramkem na ruce, takže nic pro mě. Ale to, jak jsem spal, poznám po probuzení vcelku rychle i bez těchhle pomůcek :)

Jouda5
Anonym
Jouda5
Offline

Vidím naprosto jednoduché řešení výdrže baterie. Prostě si lidé koupí jedny hodinky na noc a druhé na den.Problém vyřešen a apple bude mít z hodinek dvojnásobek výdělku.

uni
Uživatel
uni
Offline

Nebo prostě zkusit hodinu „přežít“ bez hodinek na nabíječce, např. při jistých činnostech večer? ;)

JP23
Uživatel
JP23
Offline

Tuhle jsem četl na reddit foru, že lidi nejčastěji dobíjejí AW ráno, než vyrazí do víru dění, tj. probudí se, připlácnou je na nabíječku na nočním stolku a během těch zhruba 30min se jim hodinky dobijou a pohodlně vydrží do dalšího rána.

Jako bonus tento způsob šetří životnost baterie.