Domů » Bleskovky » Apple Watch budou nativně podporovat měření spánku, má to ale háček

Apple Watch budou nativně podporovat měření spánku, má to ale háček

Ačkoli se Apple zaměřuje u svých hodinek Watch především na funkce týkající se zdraví a aktivního životního stylu, jedno měření jim stále chybí. Konkrétně se jedná o měření spánkové aktivity, což je trochu s podivem vzhledem k tomu, že Apple Watch umí v poslední generaci například detekovat pád či měřit EKG.

Apple si je této absence evidentně vědom a podle informací již pracuje na nápravě. Napovídala by tomu také akvizice firmy Beddit, která se na měření spánku zaměřuje. Dosud museli uživatelé sáhnout po aplikacích třetích stran, což ne každému zcela vyhovuje. U těchto aplikací třetích stran navíc často hrozí vinou horší optimalizace rychlejší vybíjení baterie, což především ráno nemusí zrovna každý ocenit.

Měření spánku bude svázáno s hardwarem, nikoli s aktualizací watchOS

Měření spánku má podle informací Bloombergu být svázáno spíše s novým hardwarem, než s aktualizací watchOS. To je bezpochyby špatná zpráva vzhledem k tomu, že pro měření spánkové aktivity bezesporu není potřeba žádného specializovaného hardwaru. Otázkou ovšem je, jak si v Cupertinu poradí s výdrží. Apple totiž doporučuje nabíjet hodinky přes noc, což se s měřením spánku příliš neslučuje. Výsledek se dozvíme pravděpodobně již na podzim letošního roku.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments