Domů » Bleskovky » Testovací hyperloop se otevře za dva měsíce. První lidé se svezou zdarma

Testovací hyperloop se otevře za dva měsíce. První lidé se svezou zdarma

Elon Musk se zase o kousek přiblížil své vizi o budoucnosti veřejné dopravy. Na Twitteru totiž oznámil, že testovací tunel hyperloopu se otevře za méně než dva měsíce. Stane se tak 10. prosince.

Otevření tunelu dodává celému projektu na uvěřitelnosti, zásadní otázky však přetrvávají. Stále totiž není jasné, jak se Muskovi povede dosáhnout nejvyšších možných rychlostí okolo 760 mil (1220 kilometrů) za hodinu, které si od hyperloopu sliboval. Stejně tak zůstává tajemstvím, jaký se bude používat způsob dopravy.

V testovacím tunelu bude možné dosáhnout rychlosti 155 mil (přibližně 249 kilometrů) za hodinu. V porovnání s testem z května minulého roku dojde k jejímu navýšení o třicet mil. Slavnostní otevření se odehraje v noci 10. prosince. Následující den budou pro veřejnost připraveny testovací jízdy zdarma.

Muskova společnost Boring Co. vydala v srpnu prohlášení, že hodlá v prostorách tunelu pořádat prohlídky pro školy z L.A. s kapacitou pro třicet studentů. Firma pracuje i na dalších projektech. Patří mezi ně například Dugout Loop v Los Angeles, jehož cílem je přepravovat baseballové fanoušky přímo na tamní stadion.

Spor Elona Muska dospěl k urovnání. Za vše mohl jediný tweet

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments