Domů » Bleskovky » Elon Musk může slavit, Hyperloop získal stavební povolení ve Washingtonu, DC

Elon Musk může slavit, Hyperloop získal stavební povolení ve Washingtonu, DC

V červenci minulého roku přišel Elon Musk s poměrně nečekaným oznámením, že získal slovní povolení od vlády pro stavbu Hyperloopu mezi Washingtonem, DC a New Yorkem. Americká vláda následně popřela, že by vydala povolení, prý byla pouze nadšená Muskovým projektem.

Elon Musk: pět faktů, o kterých jste zřejmě ještě neslyšeli

Nyní však Elon drží v ruce první oficiální psané stavební povolení, díky němuž může ve Washingtonu, DC začít určité stavební práce. Zatím se nejedná o povolení k samotné ražbě tunelu, ale k přípravným pracím a výkopům na pozemku ležícím na washingtonské New York Avenue. Pokud by se vše dařilo, tak by podle mluvčího The Boring Company mohla v budoucnu na pozemku vzniknout jedna ze stanic zamýšlené dráhy Washington, DC–Filadelfie–Baltimore–New York.

Vše je samozřejmě zatím ve velmi brzkém stádiu a stále probíhají jednání s úředníky o tom, jakou podobu by přesně měl Hyperloop na této trase mít. Pozitivní nicméně je, že projekt nestojí na mrtvém bodě a má podporu na vládní i komunální úrovni.

Na přípravě projektu spolupracuje Muskova The Boring Company ještě s jedním nejmenovaným partnerem, kterým by dle zákulisních informací mohl být Hyperloop One. Tato společnost britského miliardáře Bransona nedávno oznámila záměr postavit Hyperloop v Indii a jeví se tak jako docela logický partner.

Pokud by Hyperloop skutečně vyrostl na plánované trase, znamenalo by to pro obyvatele žijící v propojených městech skutečnou revoluci. Urazit celou vzdálenost by totiž mělo trvat pouhých 29 minut, což by znamenalo, že by nebyl nejmenší problém pracovat v New Yorku a bydlet třeba ve Filadelfii, kde jsou ceny bydlení zhruba o 90% levnější.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments