Spor Elona Muska dospěl k urovnání. Za vše mohl jediný tweet

elon musk nasa spacex crew demo

Soud schválil urovnání sporu mezi Elonem Muskem a Komisí pro kontrolu cenných papírů Spojených států. Soud řešil podezření ze zločinu, jehož podstatou bylo porušení práva a povinností při investování s cennými papíry, kterého se měl CEO Tesly dopustit v letošním srpnu.

Vše spustil Elonův nerozvážný tweet

Došlo k tomu jediným nešťastným tweetem, přičemž zmínka o zvažování odkupu vlastních akcií a stáhnutí firmy z burzy nyní vyšla na bezmála 20 milionů dolarů, jež musí zaplatit on sám a dalších 20 milionů dolarů, které bude muset uhradit jeho firma. Mimojiné se též bude muset smířit s opuštěním křesla předsedy správní rady po dobu minimálně tří let, ač si bude moci nadále ponechat funkci výkonného ředitele.

V inkriminované zprávě na sociální síti Twitter tehdy uvedl, že má vyčleněny prostředky k odkupu akcií (420 dolarů za jednu akcii). Toto tvrzení shledal soud jako lživé a zavádějící. Mluvčí společnosti odmítl případ dále komentovat, přičemž akcie postupně navzdory prvotnímu razantnímu propadu rostou.

Současných 276,59 dolaru není ovšem zdaleka jako oněch 341,99 dolaru před Muskovým původním tweetem. Součástí urovnání je také příslib utvoření nezávislé komise, jež by kontrolovala a usměrňovala Muskovy projevy na sociálních sítích ve snaze o minimalizaci případného negativního dopadu na chod firmy.

Autor článku
Matěj Valošek
Zarytý fanoušek sci-fi, starého i nového, seriálového i filmového, knižního či hraného. Ve zbytku času holduje asijské kuchyni a snaží se vzdělávat v korejštině.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku