Cena:

Test rychlosti spouštění aplikací: vyhraje Samsung Galaxy S10+ nebo Huawei P30 Pro?

Huawei P30

Je rychlejší Samsung Galaxy S10+ (recenze) nebo Huawei P30 Pro (recenze)? Na tuto otázku pochopitelně nelze jednoduše odpovědět, oba telefony jsou špičkou v kategorii vlajkových modelů a ve svých útrobách ukrývají výkonné čipsety, které budou bez potíží stíhat náročné úkoly ještě v příštích několika letech. Server PhoneBuff nyní oba telefony postavil vedle sebe a otestoval na nich, jak rychle se dokáží vypořádat s postupným spouštěním a zavíráním aplikací.

Huawei P30 Pro vs. Galaxy S10+ Speed Test

K testu byla použita mechanická ruka, která postupně na obou telefonech otvírala a zavírala aplikace ve stejném pořadí. Poté stejné kolečko proběhlo ještě jednou od konce, aby bylo zřetelné, jak dokáží prostředí obou telefonů udržet aplikace načtené v mezipaměti.

phonebuff

Výsledek testu je následující – oba telefony fungují velmi svižně, Samsung Galaxy S10+ nicméně celým testem prošel o 7 vteřin rychleji a usadil se na prvním místě žebříčku. Huawei P30 je aktuálně na čtvrtém místě; mezi nimi najdeme ještě iPhone XS Max a Samsung Galaxy S10.Nepřehlédněte

Vyzkoušeli jsme Noční režim Samsungu Galaxy S10. Jak obstál ve srovnání s Huawei P30 Pro?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.