Domů » Bleskovky » Test rychlosti spouštění aplikací: vyhraje Samsung Galaxy S10+ nebo Huawei P30 Pro?

Test rychlosti spouštění aplikací: vyhraje Samsung Galaxy S10+ nebo Huawei P30 Pro?

Je rychlejší Samsung Galaxy S10+ (recenze) nebo Huawei P30 Pro (recenze)? Na tuto otázku pochopitelně nelze jednoduše odpovědět, oba telefony jsou špičkou v kategorii vlajkových modelů a ve svých útrobách ukrývají výkonné čipsety, které budou bez potíží stíhat náročné úkoly ještě v příštích několika letech. Server PhoneBuff nyní oba telefony postavil vedle sebe a otestoval na nich, jak rychle se dokáží vypořádat s postupným spouštěním a zavíráním aplikací.

Huawei P30 Pro vs. Galaxy S10+ Speed Test

K testu byla použita mechanická ruka, která postupně na obou telefonech otvírala a zavírala aplikace ve stejném pořadí. Poté stejné kolečko proběhlo ještě jednou od konce, aby bylo zřetelné, jak dokáží prostředí obou telefonů udržet aplikace načtené v mezipaměti.

phonebuff

Výsledek testu je následující – oba telefony fungují velmi svižně, Samsung Galaxy S10+ nicméně celým testem prošel o 7 vteřin rychleji a usadil se na prvním místě žebříčku. Huawei P30 je aktuálně na čtvrtém místě; mezi nimi najdeme ještě iPhone XS Max a Samsung Galaxy S10.

Vyzkoušeli jsme Noční režim Samsungu Galaxy S10. Jak obstál ve srovnání s Huawei P30 Pro?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Aspoň byste si tu tabulku mohli přečíst. Na prvním sice skončila S10+, jenže americká verze se Snapdragonem 855. Výkon EU verze s Exynosem bude dost podobný globální verzi S10 na pátém místě.

    • tak tak… SD 855 je lepsi chipset.. jak do vykonu, tak do spotreby. Tohle srovnani pro EU, kde je S10 s Exynos nema moc velky vyznam..

    • Osobně ve clanku nevidim nic, co by rozporovalo informace v tabulce…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).