Televizory Tesla jsou zpět, sází na Android a sympatickou cenu

Tesla Smart Televize 1

Značka Tesla Smart, kterou má pod křídly společnost Witty, přináší na český trh dvojici chytrých televizorů. Ta doplní stávající portfolio produktů pro chytrou domácnost, mezi nimiž nechybí například termostatické hlavice, čističky vzduchu, kamerové systémy či produkty pro domácí mazlíčky.

Tesla Smart Televize 2
Tesla představila dvojici nových chytrých televizí pro český trh

Dvojice chytrých televizí Tesla Smart UHD TV 43” a Tesla Smart UHD TV 55” se od sebe liší pouze velikostí úhlopříčky svého LED panelu s Direct LED podsvícením. Oba televizory podporují technologii HDR10 a zvukový formát Dolby Digital. Portová výbava je poměrně bohatá: tři HDMI, dva USB-A, CI port, Mini YPbPr, Mini AV IN, 3,5mm audio jack, RJ-45 LAN, VGA, AV IN a toslink (optický kabel). Z bezdrátové konektivity je k dispozici Bluetooth a Wi-Fi 2,4/5 GHz.

Operační systém Android TV ve verzi 9.0 umožňuje například sledování pořadů ze streamovacích služeb, jako je Netflix, Amazon Prime Video nebo Voyo.cz, přehrávání hudby nebo třeba prohlížení fotografií. V televizorech je také předinstalovaná aplikace Smart Home komunikující s aplikací Tesla Smart pro mobilní telefony s Androidem a pro iPhony. Díky tomu lze chytré televize Tesla Smart UHD TV 43” a Tesla Smart UHD TV 55” ovládat nejen dodávaným dálkovým ovladačem, ale také prostřednictvím mobilního telefonu – toto propojení umožňuje spravovat automatizaci funkcí ostatních zařízení inteligentní domácnosti. Například je možné nastavit si automatické ztlumení světel po zapnutí televize.

Tesla Smart Televize 3
Televize lze ovládat také skrze chytrý telefon

Dálkový ovladač pro chytré televize Tesla je vybavený bezdrátovou technologií Bluetooth (pro možnost ovládání televize na větší vzdálenost a bez přímé viditelnosti) a mikrofonem, se kterým lze televizi ovládat i skrze hlasové povely. Samozřejmostí je osazení televizorů DVB-T2 a DVB-S/S2 tunery pro příjem digitálního pozemního i satelitního vysílání, přičemž jejich audio dekodér podporuje všechny běžně používané formáty zvuku.

Cena a dostupnost

Nové chytré televizory Tesla Smart lze zakoupit za doporučenou maloobchodní cenu 10 490 Kč v případě 43″ varianty, respektive za 13 990 Kč v případě verze s velikostí 55″. V rámci každého zakoupeného televizoru Tesla navíc zákazníci mohou využívat službu Telly TV po dobu 60 dní zdarma.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku