Teleobjektiv u Huawei P40 Pro nabídne nevídané parametry: dvě zrcadla a 10× optický zoom

Huawei P40 2

Huawei na sebe strhl na jaře roku 2019 pozornost představením vlajkových modelů řady P30. Huawei  se podařilo do modelu P30 Pro vsadit 5× optický zoom, který byl od zbytku teleobjektivů výjimečný svou technologií, která byla založena na periskopu. Představení řady P40 se blíží a hranice fotoaparátů se mají opět výrazně posunout. Čínský gigant by měl nabídnout dokonce 10× optický zoom.

periscope lens
Huawei P30 Pro skrývá ve fotoaparátu technologii periskopu, díky kterému lze docílit 5× optický zoom. P40 Pro by měl tuto laťku posadit ještě výše.

Podle slov známého analytika, Ming-Chi Kuo, se příští rok dočkáme více telefonů od Huawei, které nabídnou periskopický objektiv jako před rokem P30 Pro. Údajně se stejná technologie dostane i do řady Nova. Desetinásobný periskop v P40 Pro bude mít dvě zrcadla oproti letošnímu jednomu a světelnost se posune na hodnotu f/4.0. Rozlišení zůstane nezměněno a dočkáme se 8Mpx snímků.

huawei p30 pro 4
Jeden ze čtveřice fotoaparátů na zadní straně Huawei P30 Pro nabízí periskopický fotoaparát s 5× zoomem

V kombinaci s umělou inteligencí a chytrým systémem bude i digitální zoom na výborné úrovni a pokud nepřekvapí svými schopnostmi chystaný Samsung Galaxy S11, bude v oblasti zoomování nadále kralovat Huawei. Podle dostupných informací se bude příští topmodel prodávat za cenu začínající na 570 dolarech (cca 13 tisíc Kč), která však odpovídá spíše modelu s přídomkem Lite. Cena nejvyšších konfigurací zatím není známa, ale během představení v Paříži koncem března se cenu určitě dozvíme.

Autor článku David Skopal
David Skopal
Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

Kapitoly článku