Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S11 dostane zoomovací kamerku s rekordním rozlišením

Samsung Galaxy S11 dostane zoomovací kamerku s rekordním rozlišením

Jestli má připravovaná řada smartphonů Samsung Galaxy S11 něčím zaujmout, tak jsou to fotoaparáty. V tomto týdnu jsme pro vás připravili souhrnný článek o dosud známých skutečnostech týkajících se kamer Galaxy S11, nyní můžeme díky spolehlivému informátorovi Ice Universe přihodit další dílek do skládačky.

alaxy s11

Galaxy S11: zoomovací periskopická kamera s rekordním rozlišením

Telefony z řady Galaxy S11 dostanou po vzoru Huawei P30 Pro periskopickou „zoomovací“ kameru, která bude údajně schopná až 5násobného optického přiblížení bez ztráty kvality. Podle Ice Universe bude postavena na 48Mpx snímači, což je u tohoto typu fotoaparátu rekordní hodnota. Tato informace tak zřejmě potvrzuje předchozí spekulace, podle nichž by měl Galaxy S11 umět až 100× hybridní přiblížení, kdy se o část postará hardware, a zbytek způsobí výřez ze snímku s vysokým rozlišením.

Je zajímavé, že Ice Universe ve svém tweetu hovoří o smartphonech Galaxy S11, S11+ a S11e, což by znamenalo, že i nejlevnější model z řady dostane teleobjektiv. Je však možné, že v jeho případě se bude jednat o prostou 48Mpx kameru bez periskopické konstrukce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments