Domů » Bleskovky » Telefon se dvěma výřezy se stává skutečností. Strašit bude zákazníky v Asii

Telefon se dvěma výřezy se stává skutečností. Strašit bude zákazníky v Asii

Všemožné vtipy o telefonu se dvěma výřezy v displeji kolují internetem od chvíle, kdy se modely s tímto kontroverzním prvkem poprvé objevily na pultech obchodů. A tak bylo pouze otázkou času, než se někdo rozhodne, že přidat výřez i na spodní stranu displeje vlastně nemusí být tak špatný nápad, jak by se mohlo na první pohled zdát. Nyní se naše obavy naplnily.

Seznamte se s telefonem AQUOS R2 compact od společnosti Sharp, prvním zařízením se dvěma výřezy v displeji. Do rukou se nám však jen tak nedostane. Výrobce hodlá svůj výtvor vypustit pouze na japonských trh, případně do několika okolních zemí.

Ani iPhone, ani Essential. Uhádnete, který telefon přišel s výřezem jako první?

Co AQUOS R2 compact vlastně nabízí? Výřez v horní části displeje již tradičně ukrývá přední kamerku. I spodní výřez má své využití. Najdeme v něm čtečku otisků prstů, kterou chtěl Sharp na tomto místě ponechat. Zároveň se však výrobce nedokázal spokojit s menší úhlopříčkou obrazovky. Kombinace zmíněných požadavků vyústila v poněkud zvláštní řešení v podobě dvou asymetrických výřezů.

AQUOS R2 compact CONCEPT MOVIE

Telefonu tak nemůžeme upřít přítomnost 5,2palcového displeje s rozlišením 2280x1080 a obnovovací frekvencí 120 Hz, kterou disponuje také nedávno představený Razer Phone 2. O chod zařízení s Androidem 9.0 Pie se stará čipset Snapdragon 845, jemuž sekunduje 4GB RAM a 64GB interní paměti. Kapacita baterie činí 2500mAh. Měli byste o podobný kousek zájem?

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

21 komentářů

 1. Tak to by som nepoužíval ani keby mi za to platili… Asi toľko k tomu

 2. Myslel jsem si, že s takovouhle šíleností můžou přijít jen Číňani, ale Japonec? To mě tedy překvapil…

 3. Konečně něco s výkonem a kompaktní. Design je každého věc, mě ten telefon určitě neděsí. Víc mě děsí ty dnešní naprosto stejné lopaty bez nápadů.

 4. Mě tak napadá, že to může mít jen bug jako Pixel, že je ten druhý zářez nechtěný a bude opraven:)

 5. Jestli cteckou nahradi i home button a po stranach budou SW tlacitka, OK…ale vypada to fakt divne, zvlast pri zmene ovladani v Androidu 9.

  • Pochvalu zaslouzi minimalni notch nahore, ktery nechava po stranach dost mista na notifikace a stavove ikony. Snad je zmensovani notche trend.

  • No míst onoho jednoho prvku „pilulka“ je tam HW prvek, podstatě to sedí. + 120Hz displej, skoro škoda, že to tu nebude dostupné.

  • Jasně, že by se dala gesta naimplementovat do čtečky, ale pořád to bude vypadat divně. Pokud kvůli IGZO LCD nejde umístit čtečku pod/za displej, tak tu pořád je bok nebo záda.

  • Čtečka je zároveň ovládací prvek systému. Ovládací prvek systém na boku či na zádech je nesmysl.

  • Do tehle diskuse me nevtahnes :)

 6. To je překrásné!

 7. Zrovna Sharp, ktery predstavil vubec prvni kousek bezrameckoveho trendu, skoda… Alespon pixel 3xl najednou nevypada tak osklive :D

 8. Pokud je to tak malé, tak chápu použití 2 výřezů, pokud půjdou skrýt např. při prohlížení fotek, nebo videí a také volitelně ve vybraných aplikacích… Mnozí tu chválí menší horní výřez a ačkoli nejsem zastánce výřezů, tak by se mi v tomhle případě víc líbila symetrie, tj. oba výřezy stejně velké…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).