TOPlist

Razer Phone 2 přichází: nabízí vyšší výkon, voděodolnost a bezdrátové nabíjení

Společnost Razer představila pokračovatele svého loňského herního telefonu. Vzhledově se Razer Phone 2 od svého předchůdce příliš nezměnil, avšak najdeme na něm spoustu menších i větších vylepšení.

Razer Phone 2 nabídne prostorný IGZO displej

Čelní strana je prakticky totožná, zůstaly poměrně široké rámečky nad a pod displejem, do něhož jsou zasazeny hlasité reproduktory s certifikacemi Dolby Atmos; každý z reproduktorů má vlastní zesilovač. Zobrazovač si rovněž ponechal své parametry, stále se jedná o 5,72″ IGZO LCD panel s Quad HD rozlišením, poměrem stran 16:9 a obnovovací frekvencí až 120 Hz. O 50 procent byl navýšen jas, který nově může dosahovat až 580 nitů, displej má být navíc lepší v zobrazování detailů v tmavých scénách.

V rámečku nad displejem se nachází 8Mpx selfie kamerka, hlavní fotoaparát se na zádech přestěhoval z levého horního rohu doprostřed. Hlavní fotoaparát má být značně vylepšen, byť na papíře se zase tolik nezměnilo. Stále je tvořen dvojicí 12Mpx snímačů, přičemž primární senzor od Sony je překrytý optikou se světelností f/1.75, a disponuje optickou stabilizací obrazu, sekundární kamerka má světelnost f/2.6 a nabízí 2x dvojnásobné přiblížení scény. Maximem při záznamu videa je 4k při 60 snímcích za vteřinu nebo Full HD Slow motion video při 120 fps.

Podsvícené logo na zádech nesmí chybět

Záda telefonu jsou skleněná, uprostřed nich se nachází zelené logo společnosti, které je podsvícené RGB diodami. Díky funkci Razer Chroma je možné podsvícení konfigurovat podobně jako u herního příslušenství Razer pro počítače. Díky skleněným zádům byla přidána podpora bezdrátového dobíjení, Razer představil vlastní bezdrátovou nabíječku, která funkci Chroma rovněž podporuje. Telefon navíc nabízí prachu a voděodolnost splňující krytí IP67.

Razer Phone 2 pohání čipset Qualcomm Snapdragon 845 ve spolupráci s 8 GB RAM. Chlazení bylo vylepšeno díky unikátní komoře s párou, která má potlačit přehřívání a s ním spojené podtaktování procesoru. Hraní her tak má být bez kompromisů po co největší dobu.

Dlouhé hraní má rovněž zajistit akumulátor s kapacitou 4 000 mAh, který lze dobíjet jak bezdrátově (až 15 Wattů), tak pomocí USB-C konektoru s podporou technologie Fast Charge 4+. Sluchátkový jack na těle telefonu nenajdeme, výrobce do krabičky přikládá alespoň redukci s DAC převodníkem. Přikoupit si také můžete zbrusu nová USB-C sluchátka s aktivním potlačením hluku a synchronizovaným RGB osvětlením.

Kapacita interní paměti mohla být vyšší

Mírným zklamáním je poměrně nízká kapacita vnitřní paměti, 64GB základ lze naštěstí rozšířit paměťovou kartou. V oblasti bezdrátové konektivity nepostrádáme žádnou důležitou položku, Operačním systémem je téměř čistý Android 8.1 Oreo (je přislíbený brzký update na Android Pie), dovybavený speciální verzí Nova Launcheru, která je připravená na 120Hz displej. Kromě toho je zde nová aplikace Cortex, která nahrazuje původní Game Booster; poskytuje možnost optimalizace her a ladění rozlišení, frekvence snímků a dokonce i rychlost CPU.

Ještě lepší hraní s gamepadem

Společně s novým telefonem Razer představil i oficiální příslušenství v podobě Gamepadu Razer Raiju Mobile. Do něj lze vložit nejen Razer Phone 2, ale v podstatě jakýkoliv telefon s Androidem, párování probíhá skrze USB-C nebo skrze Bluetooth.

Gamepad vydrží až 23 hodin hraní na jedno nabití, kromě telefonů s Androidem je kompatibilní i s počítači s Windows 7 a vyššími.

Cena a dostupnost

Razer Phone 2 půjde do prodeje na 799 dolarů (asi 17 900 korun bez DPH), dalších 99 dolarů (asi 2 200 korun bez DPH) si můžete připlatit za sluchátka nebo bezdrátovou nabíječku, gamepad Razer Raiju Mobile pak vyjde na 149 USD (asi 3 300 korun bez DPH). Všechna zařízení by měla být dostupná 22. října.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku