Domů » Bleskovky » Ani iPhone, ani Essential. Uhádnete, který telefon přišel s výřezem jako první?

Ani iPhone, ani Essential. Uhádnete, který telefon přišel s výřezem jako první?

Výřez na přední kamerku a senzory je jedním z designerských trendů poslední doby a velmi často kontroverzním prvkem, který dělí veřejnost na dva tábory. V některých případech je výřez skutečně nutný, v jiných se jedná pouze o záležitost prestiže, neboť kdo by nechtěl mít telefon podobný iPhonu za pár tisíc korun?

Essential Phone
Essential Phone

Jenže iPhone, jak už to tak ostatně u Applu bývá, s kontroverzním výřezem nepřišel jako první, pouze jej zpopularizoval, obdobně jako například bezdrátové nabíjení. I samotný Apple tedy „kopíroval”, jak často nezapomínají zdůrazňovat nejen uživatelé jablečných zařízení. Kdo s tímto prvkem ovšem přišel jako první?

Sharp Aquos S2: první smartphone s výřezem v displeji
Sharp Aquos S2: první smartphone s výřezem v displeji

Ani iPhone, ani Essential: prvenství míří do Japonska

Jen málokdo tuší, že první telefon s výřezem v displeji nebyl Essential Phone od Andyho Rubina (recenze), ale Sharp Aquos S2. Ten se výraznější popularity nedočkal, neboť se prodával především na asijských trzích. To ovšem nic nemění na tom, že prvenství v podobě výřezu má někdo úplně jiný, než se běžně tvrdí.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.