Domů » Bleskovky » Takto vypadá bezdrátová nabíječka AirVOOC od Oppo. Nabíjet bude výkonem 40 Wattů

Takto vypadá bezdrátová nabíječka AirVOOC od Oppo. Nabíjet bude výkonem 40 Wattů

Bezdrátové nabíjení zřejmě v letošním roce zažije renesanci. Spousta výrobců jeho implementaci odmítala, neboť nenabízelo takovou rychlost a účinnost jako kabelové dobíjení, ovšem díky novým technologiím se daří „bezdrátu“ srovnávat s kabelem krok. Příští týden představí OnePlus svoji první bezdrátovou nabíječku schopnou nabíjet výkonem až 30 Wattů, čínské Oppo to dokonce zvládne ještě o něco rychleji.

oppo airvooc 1
zdroj obrázku: GSMArena

Stránky Wireless Power Consortia (WPC), které se stará o nejrozšířenější standard bezdrátového nabíjení Qi, odhalily design chystané nabíječky společnost Oppo, která zvládne přenést bezdrátově výkon až 40 Wattů. Oppo bude svoji technologii nazývat AirVOOC, jako první by se její podpory měl dočkat chystaný smartphone Oppo Reno Ace 2.

oppo airvooc 2
zdroj obrázku: GSMArena

Jak render, tak uniklá fotografie nabíječky, odhalují větrací otvory. Ty patrně budou při využití maximálního výkonu v plné pohotovosti; uvnitř nabíječky očekáváme aktivní chlazení. Oppo Reno Ace 2 by měl být společně s novou nabíječkou představen příští týden 13. dubna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na