Domů » Bleskovky » Novinky od OnePlus: bezdrátová rychlonabíječka a sluchátka s extrémní výdrží

Novinky od OnePlus: bezdrátová rychlonabíječka a sluchátka s extrémní výdrží

Už příští týden se odehraje premiéra dlouho očekávaných smartphonů OnePlus 8 a 8 Pro. Oba dva nabídnou vlajkový čipset, podporu 5G nebo displej s vyšší obnovovací frekvencí, model Pro navíc ještě přihodí voděodolnost či bezdrátové nabíjení. Druhou jmenovanou technologii čínská firma zejména kvůli nízkému výkonu dlouze odmítala, avšak postupem času se jí v laboratořích podařilo téměř srovnat krok s kabelovým nabíjením.

Zkuste to bezdrátově, milé OnePlus

Firma OnePlus potvrdila, že premiéru OnePlus 8 Pro doprovodí představení speciální bezdrátová rychlonabíječka, která bude schopná zprostředkovat nabíjecí výkon až 30 Wattů. To znamená nabití akumulátoru z nuly na 50 procent za pouhou půlhodinu, úplné dobití má trvat zhruba 100 minut. OnePlus slibuje vysokou účinnost nabíjení dosahující až 97 procent.

oneplus 2
zdroj obrázku: OnePlus

Jelikož takový bezdrátově přenášený výkon vyzařuje velké množství tepla, OnePlus zabuduje do nabíječky aktivní větráček, který se díky funkci AI Sleep Mode bude na noc automaticky vypínat (patrně se snížením nabíjecího výkonu). Nabíječka bude fungovat i se staršími telefony, jejich dobíjení však bude omezeno výkonem 5 Wattů. Cena nabíječky má být pro země Evropské unie stanovena na 70 EUR (asi 2 tisíce korun).

Dlouhohrající bezdrátová sluchátka

Že to OnePlus myslí s bezdrátovou budoucností vážně, mají dokázat i chystaná sluchátka Bullets Wireless Z. Bude se jednat o dvojici špuntových sluchátek vzájemně propojených kabelem, komunikace s telefonem však bude probíhat skrze Bluetooth 5.0, přičemž s telefony OnePlus má párování probíhat jednodušeji.

buds
OnePlus Bullets Wireless Z (zdroj obrázku: Ishan Agarwal)

Podle informátora Ishana Agarwala má být hlavním tahákem těchto sluchátek výdrž na jedno nabití, údajně zvládnou až 20 hodin kontinuálního přehrávání, přičemž díky podpoře technologie Warp Charge má stačit pouhých 10 minut nabíjení k dodání energie na dalších 10 hodin přehrávání. Nabíjení sluchátek bude obstarávat USB-C konektor.

oneplus bullets wireless z
OnePlus Bullets Wireless Z (zdroj obrázku: AndroidCentral)

Sluchátka budou díky krytí IP55 odolávat vodě i prachu, a pyšnit se také mají nízkou latencí – pouze 110 ms. Očekávanou cenu zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
bkf1
Uživatel
bkf1
Offline

Ocenil bych spíše telefon s extrémní výdrží… třeba 4 dny 😀