Domů » Bleskovky » Takto má vypadat Samsung Galaxy S22 Ultra. Inspirace u LG Velvet?

Takto má vypadat Samsung Galaxy S22 Ultra. Inspirace u LG Velvet?

Dnešní smartphony jsou si podobné jako vejce vejci, takže jakýkoliv ozvláštňující prvek se u každého nového modelu cení. U jarních vlajkových smartphonů Galaxy S21 Samsung například sáhl k netradičně řešeným fotomodulům, které vystupovaly přímo z bočního rámečku a na zádech tvořily obdélník se dvěma zaoblenými protilehlými rohy.

800 600 Samsung Galaxy S21 Ultra

Očekávali jsme, že se tento prvek stane ikonickým poznávacím znakem Samsungů i v příštích letech, ovšem nově se zdá, že příští korejská vlajka přijde ze zcela jiným řešením.

Inspiruje se Samsung u LG?

Internetem kolují obrázky, podle kterých by Samsung neměl minimálně u svého vrcholového modelu Galaxy S22 Ultra vymýšlet žádné velké speciality. Čočky fotoaparátu nemá sdružovat žádný celistvý modul, ale mají stát zcela samostatně.

S22 Ultra

Podobné řešení zvolila společnost LG (R.I.P.) u modelu Velvet z roku 2020 a za tento designový prvek si vysloužila hromadu kladných hodnocení. Zatímco LG Velvet měl pouze tři čočky poskládané pod sebou (z toho pouze jedna vystupovala nad povrch), Galaxy S22 Ultra má mít čoček hned pět – tři v levém sloupci, dva v pravém. Jedna z nich ale patrně nebude patřit fotoaparátu, ale laserovému ostření.

Samsung Galaxy S22 Ultra / Note 22 Ultra First Look Trailer

Neoficiální rendery pocházejí ze serveru LetsGoDigital, který k jejich návrhu využil informace od spolehlivého korejského zdroje, který dříve pracoval přímo v Samsungu. Obrázky korespondují s fotografií zadního krytu, kterou pro změnu na internet poslal informátor Ice Universe.

Raindrop

Nástupce Galaxy S21 Ultra má dostat nejen jinak řešené fotoaparáty, ale také hranatější tělo. Není to náhoda, chystaný telefon má totiž zalepit díru po zrušené řadě Galaxy Note, ze které si vezme jak ostřejší boky, tak integrovaný stylus S Pen.

Pokud se navrhovaný vzhled potvrdí, můžeme se rovněž těšit na širokoúhlý, po stranách zaoblený displej, který bude nahoře uprostřed narušovat otvor pro selfie kamerku. Spekuluje se, že řada Galaxy S22 bude odhalena v únoru příštího roku, měsíc před ní má ještě dorazit odkládaný smartphone Galaxy S21 FE.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Když už to není plnohodnotný pokračovatel Note, tak aspoň ať je ho důstojným odkazem. Kdy si myslím že by jím Ultra byl, pokud takhle vypadal. Za mě OK:)
  Takhle na pohled:)
  Snad to odpovídá skutečnosti.

 2. Jestli tam bude integrovaný spen, tak do něj jdu!

 3. Jen ten blesk nekoresponduje :D :D

 4. Skoto bych se vsadil že takhle vypadat nebude.

 5. Za mě super únik, jestli takhle bude vypadat jdu do něj. Tohle je moc povedený kousek.

 6. Ano, mít v sobě opravdu slot pro spen, a podařit se čip ve spolupráci s AMD, na nej mobil by mohl být i kandidátem.

  • Jj Pero by tam mělo být integrováno, tak to kdesi interpretoval sám Samsung. Verze S Ultra bude plnohodnotnou náhradou za verzi Note.

   Jen doufám že ten design bude více jako Note a né jako řada S která je nablití :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).