Galaxy S21 FE zrušen? Je to jedna z variant, zní ze Samsungu

800 600 Samsung Galaxy S21 Ultra plus

Samsung loni na podzim zaujal smartphonem Galaxy S20 FE, který si vzal to nejlepší z jarních vlajkových modelů, avšak díky dobře zvoleným kompromisům a nízko posazené ceně se stal předvánočním hitem. Letos měl Samsung v plánu tento recept na úspěch zopakovat, jenže…

Jak to bude s Galaxy S21 FE? To neví ani sám Samsung

Příchod Samsungu Galaxy S21 FE byl původně očekáván na září letošního roku, neboť sám Samsung omylem na sociální sítě vypustil render tohoto telefonu a doprovodný příspěvek doplnil o hashtag #backtoschool. Uniklých marketingových materiálů bylo více, takže o blížícím se odhalení nebylo pochyb. Nedostatek čipů nicméně způsobil odklad, a tak se začalo spekulovat o říjnové premiéře, nyní se ale zdá, že ani tento měsíc není jistý.

Galaxy S21

Podle korejských zdrojů, které citují přímo jednoho z představitelů Samsungu, bylo slavnostní odhalení naplánováno na polovinu října, avšak tato akce byla nakonec zrušena. A nejen to, v Samsungu prý momentálně dochází k přezkoumávání, zda má vůbec existence tohoto modelu smysl.

Galaxy S21 FE

Důvody jsou hned dva; prvním je stále přetrvávající čipová krize, druhým jsou pak velmi dobré prodeje ohebného modelu Galaxy Z Flip 3, kterému by chystaný Galaxy S1 FE mohl ubrat zájemce. A pro Samsung je nepochybně lepší prodávat nedostatkové čipy v dražších telefonech, na nichž má větší marži.

Pokud jste si tedy dělali na Galaxy S21 FE zálusk, doporučujeme se obrnit trpělivostí; je dost možné, že tento telefon nakonec světlo světa vůbec nespatří.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku