Domů » Bleskovky » Takto má fungovat ohebný iPhone, ukazuje patent Applu

Takto má fungovat ohebný iPhone, ukazuje patent Applu

Byť má být iPhone X (a jeho nástupci) ukázkou toho, jak má iPhone vypadat v dalším desetiletí, možná se v jeho průběhu dočkáme zcela jiného form-factoru. Všichni touží po smartphonu s co nejmenším tělem a největším displejem, avšak u plochých telefonů jsme prakticky narazili na limity; rámečky okolo displeje jsou již natolik tenké, že zobrazovač už není kam roztahovat. Dalším krokem tak zjevně budou ohebné telefony.

Recenze iPhone Xs Max: jablko nepadá daleko od stromu

Dovnitř i ven

Ohebný smartphone chystá snad každý větší výrobce, a zdá se, že ani Apple není výjimkou. Minimálně o něm alespoň přemýšlí, což dokazují nákresy z patentových přihlášek. Ta poslední, která se dostala na veřejnost, byla podána ve třetím čtvrtletí roku 2016, a je v ní popsáno fungování ohebného kloubu.

Apple v přihlášce popisuje kloub, který umožňuje ohnutí v obou směrech; tedy jednoduše řečeno displejem ven i dovnitř. V druhém případě je však zapotřebí přehnout displej téměř jako list papíru, což prozatímní technologie neumožňují, Apple tak zřejmě se svým patentem přemýšlí do vzdálenější budoucnosti. Mezi displejem a pláštěm zařízení mají být různé podpůrné mechanismy, složené z buď kovové konstrukce (Fig. 10, 11 a 24) nebo polymeru či jiného materiálu s tvarovou pamětí (Fig. 22).

Na ohebný iPhone si ještě počkáme

Jako vždy je nutné podotknout, že se jedná pouze o patentovou přihlášku, která se nikdy nemusí dočkat naplnění. Rozhodně se nedá počítat, že by byl Apple v odvětví ohebných smartphonů průkopníkem, na tuto pozici se třesou jiní výrobci, kteří své prvotiny ukáží ještě koncem letošního, či začátkem příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments