Ohebný Galaxy F: částečné odhalení už za měsíc, prodej začne příští rok

Odhalení očekávaného ohebného smartphonu značky Samsung je na spadnutí. Sám šéf mobilní divize korejského giganta DJ Koh před nedávnem pro CNBC uvedl, že by se tak mohlo stát v listopadu letošního roku. Konkrétně na 7. listopadu má Samsung naplánovanou vlastní vývojářskou konferenci; tento termín se jeví jako nejpravděpodobnější. Úplnou premiéru ale zřejmě očekávat nemůžeme.

Poodhalení v listopadu, premiéra příští rok

Samsung zřejmě svůj ohebný telefon pouze poodhalí, možná právě proto, aby se na jeho příchod mohli vývojáři pomalu připravovat. O parametrech se zatím pouze spekuluje, očekává se zařízení s 4,6″ displejem, který bude možné rozložit na úhlopříčku 7,3 palců. Panel nemá být chráněn sklem Gorilla Glass, ale transparentním polyimidem od firmy Sumitomo Chemical, který má být mnohem flexibilnější.

S uvedením na trh zřejmě Samsung počká až na příští rok, k úplné premiéře by mohlo dojít například hned na jeho začátku v rámci veletrhu CES v Las Vegas. O měsíc později bychom se na MWC v Barceloně měli dočkat standardní dvojice Galaxy S10 a S10+.

Závod o první ohebný smartphone: zúčastní se Samsung, Huawei, Xiaomi i Oppo

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. cacek (neregistrovaný)

  Proč? K čemu? Nechápu. Chápu, být exkluzivní.

 2. jarmil_z_dediny (neregistrovaný)

  Spíše se ptal, k čemu takový telefon je dobrý? Ale dnešní společnost to koupí, tím jsem si jistý. Dneska někteří jedinci nemají co žrát nebo zaplatit nájem, ale drahý mobil to jo, ten mají.

 3. mystiqo (neregistrovaný)

  Proč?
  Že by kvůli demonstraci ekonomicko-technické dominance na trhu.
  Či snad jen proto aby nalákaly milióny zájemců na nový model a firmě se následně vrátily proinvestované miliardy.
  Nebo snad jen kvůli reklamě.
  Vyberte si sami vážení….

  • Michal121 (neregistrovaný)

   Žádnou dominanci na trhu Samsung nemá. Tím mín technologickou. Polovinu svejch technoligií se vzájemně ukrad z Applem a druhou ukrad jinde. Ten váš inovátor nedokáže udělat slowmotion ve full HD a ty po něm chceš nějakou technologickou revoluci? Zapomen. Do dvou let se takovej displej neobjeví na žádným seriově vyráběným mobilu.

 4. Franz von Wober (neregistrovaný)

  kvůli reklamě určitě ne, když sama reklama stojí v takovémto měřítku nesmysl.
  důvod bych viděl poněkud prozaičtější.. napovím.. anabáze s 3D televizory..

 5. Mário (neregistrovaný)

  Hmm ako veľmi veľa ľudí nechápe výhody veľkého display. Mám rád veľké telefóny ale samozrejme majú nevýhody. Tak prečo nekúpiť zariadenie ktoré má len výhody? Cena bude na začiatku vysoká a bude mať detské chyby ale časom to eliminuju. Na konzumáciu obsahu je veľký displej proste najlepší.

 6. Michal121 (neregistrovaný)

  Pan Karásek si prostě nedá pokoj. Pžipadá mě jak puberták, co se nemůže dočkat svýho prvního styku. Pane Karásek už to sem píše snad postý. Pokaždý, když ten váš pohádkářskej web příjde s podobnou pohádkou píšu, že sám Samsung ve slabý chvíli zhruba před rokem byl nucen přiznat, že na ohebné, skládací či jinak tvar měnící displejeneexistuje technologie. Takže tu můžete z lidí dělat klidně blbce, ale na faktu, že minimálně dva roky se takovej displej na seriově vyráběnej telefon nedostane, se nic nezmění. Přeju hetkej den aco nejvíc scifi pohádek.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *