Domů » Bleskovky » Takto budou vypadat animace čtečky v displeji na Nokia 9

Takto budou vypadat animace čtečky v displeji na Nokia 9

Nokia 9 bude prvním telefonem společnosti HMD, který bude přímo v displeji skrývat čtečku otisku prstu k autentizaci uživatele. Dosud je nejisté, kdy bude nová vlajková loď této společnosti představena a v posledních dnech se mluví i o možném posunu premiéry novinky. To by se nestalo poprvé, jelikož Nokia 9 měla spatřit světlo světa již na podzim minulého roku.

Očekávaná podoba zadní strany telefonu Nokia 9

Na začátku tohoto týdne však byly odhaleny možné animace čtečky a je tedy pravděpodobné, že na dlouho očekávaném modelu se ladí poslední detaily a Nokia 9 se tak konečně blíží ke svému představení. O technologii čtečky v displeji nemáme žádné podrobnosti, ale s největší pravděpodobností se bude jednat o optický senzor, který je použit například i v OnePlus 6T a dalších smartphonech minulého roku.

Animace, které budou doprovázet proces odemykání telefonu, jsou nezbytné pro nasvícení prstu a je dobré, že i na tyto detaily výrobce myslí. Je možno si všimnout, že všechny jsou barevně laděny do mírně nazelenalých odstínů, které jsou údajně pro osvícení prstu nejlepší volbou.

Nokia by údajně mohla stihnout představení do MWC v Barceloně, ale je možné, že si počkáme až na již zmíněnou akci ve Španělsku. O dalších podrobnostech vás budeme nadále informovat.

David Skopal

Student gymnázia, redaktor smartmania.cz, fanoušek mobilních technologií, přírody, hudby, bezdrátového nabíjení, fotografování a badmintonu.

4 komentáře

 1. lololol (neregistrovaný)

  Drzim palce Nokii, nech konecne trochu rozviri vody v konkurencii vyssej triedy.

 2. Franta Tyčka (neregistrovaný)

  S loňským procesorem?
  Stejná chyba jako u 8 Sirocco, pozdě.

 3. #TFS (neregistrovaný)

  Ta druhá vypadá mrtě :‘)

 4. Jarda (neregistrovaný)

  Jako běžný uživatel ten nový procesor nepoznáš, pokud nehraješ hry.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *