Domů » Bleskovky » Takto budou vypadat animace čtečky v displeji na Nokia 9

Takto budou vypadat animace čtečky v displeji na Nokia 9

Nokia 9 bude prvním telefonem společnosti HMD, který bude přímo v displeji skrývat čtečku otisku prstu k autentizaci uživatele. Dosud je nejisté, kdy bude nová vlajková loď této společnosti představena a v posledních dnech se mluví i o možném posunu premiéry novinky. To by se nestalo poprvé, jelikož Nokia 9 měla spatřit světlo světa již na podzim minulého roku.

Očekávaná podoba zadní strany telefonu Nokia 9

Na začátku tohoto týdne však byly odhaleny možné animace čtečky a je tedy pravděpodobné, že na dlouho očekávaném modelu se ladí poslední detaily a Nokia 9 se tak konečně blíží ke svému představení. O technologii čtečky v displeji nemáme žádné podrobnosti, ale s největší pravděpodobností se bude jednat o optický senzor, který je použit například i v OnePlus 6T a dalších smartphonech minulého roku.

Animace, které budou doprovázet proces odemykání telefonu, jsou nezbytné pro nasvícení prstu a je dobré, že i na tyto detaily výrobce myslí. Je možno si všimnout, že všechny jsou barevně laděny do mírně nazelenalých odstínů, které jsou údajně pro osvícení prstu nejlepší volbou.

Nokia 9 PureView Fingerprint Unlock Animation (Supercell)
Nokia 9 PureView Fingerprint Unlock Animation (Molecular)
Nokia 9 PureView Fingerprint Unlock Animation (Future)

Nokia by údajně mohla stihnout představení do MWC v Barceloně, ale je možné, že si počkáme až na již zmíněnou akci ve Španělsku. O dalších podrobnostech vás budeme nadále informovat.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

4 komentářů

  1. Drzim palce Nokii, nech konecne trochu rozviri vody v konkurencii vyssej triedy.

  2. Franta Tyčka

    S loňským procesorem?
    Stejná chyba jako u 8 Sirocco, pozdě.

  3. Ta druhá vypadá mrtě :‘)

  4. Jako běžný uživatel ten nový procesor nepoznáš, pokud nehraješ hry.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).